TRABZON 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Ortahisar Soğuksu Mahallesi'nde ev ve arsası nitelikli taşınmaz mahkemeden satılıktır

TRABZON 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01035866
Şehir : Trabzon / Ortahisar
Semt-Mahalle : SOĞUKSU MAH. / BOZTEPE
: 1605
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ''DEN GÜNEBAKIŞ 07.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
1,053,008 TL
Birinci Satış Günü
:
09.09.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
09.10.2019 14:00
Satış Yeri
:
Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA - Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu) Satış Odası Kaşüstü/YOMRA YOMRA / TRABZON

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TRABZON 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/5 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İl, Ortahisar İlçe, SOĞUKSU Mahalle/Köy, 2062 Ada, 2 Parsel,Ev ve Arsası nitelikli taşınmaz Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz Soğuksu Mahallesi 2062 Ada 2 Parsel belediye sınırları içerisinde ve imar planı dahilinde bulunmaktadır. Taşınmaz tapu kaydında ev ve arsası olarak geçmektedir. Taşınmaz her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz ilçenin yoğun yapılaşmasının azaldığı yaklaşık 3 km güney tarafında, Botanik Parkın 370 m batısında bulunmaktadır. Mahalle yolu olan Çamlıkaltı sokaktan ayrılan yaklaşık 150 m mesafedeki Hacıkaşif Sokağın sonunda bulunmaktadır. Ulaşım problemi yoktur. Parsel sahile yaklaşık 2,5 Km kuş uçuşu mesafededir. parselin 700 m kadar güney batısında turistik ve kültürel öneme sahip Atatürk Köşkü bulunmaktadır. Taşınmaz üzerinde 2 adet yapı vardır. Bu yapılardan kapı numarası 46 yapı yıkılmış vaziyette olup ekonomik değeri yoktur. İmar planına göre taşınmazın iki tarafından imar yolu geçmekte olup köşe parseldir. Taşınmazın büyük bir kısmı düz, az bir kısmı eğimli bir arazi yapısına sahiptir. Geometrik şekli düzgün olan taşınmazın yol olarak terk edilecek kısımının az oluşu büyük bir kısmının konut alanı içerisinde kalması değerini olumlu etkiler. Kapı numarası 48 nolu olan taşınmaz Bodrum +Zemin kattan oluşan 2 katlı betonarme yapıdır. yapının bodrum katının iç imalatları noksan olup sadece sıvası yapılmıştır. zemin katı ise konut olarak kullanılmaktadır. Yapının toplam inşaat alanı yaklaşık olarak 150 m2' dir. Keşif günü itibariyle taşınmaz üzerinde 2 Adet Dut Ağacı, 2 Adet Armut ağacı, 1 adet erik ağacı ve 1 adet yenidünya ağacı tespit edilmiştir.
Adresi : Soğuksu Mahallesi Hacıkaşif Sok No:48Ortahisar / TRABZON
Yüzölçümü : 1.605,93 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı İmar planı dahilinde ayrık nizam 2 kat yapılaşma müsaadesi vardır.
Kıymeti : 1.053.008,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 09/09/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 09/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA - Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu) Satış Odası Kaşüstü/YOMRA YOMRA / TRABZON

Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/08/2019

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR