TRABZON İCRA DAİRESİ

Ortahisar Boztepe Mahallesi'nde arsa ve 3 katlı bina icradan satılıktır

TRABZON İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01094954
Şehir : Trabzon / Ortahisar
Semt-Mahalle : BOZTEPE MAH. / BOZTEPE
: 127
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ 04.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/16500 ESAS
Muhammen Bedeli
:
714,048 TL
Birinci Satış Günü
:
18.02.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
16.03.2020 10:00
Satış Yeri
:
Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA -TRABZON

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TRABZON İCRA DAİRESİ

2018/16500 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :TRABZON İLİ ORTAHİSAR İLÇESİ BOZTEPE MAHALLESİ 900 ADA 41 PARSEL 127,57 M2. TAM HİSSELİ ARSA NİTELİĞİNDE TAŞINMAZ bilirkişi raporuna göre ; arsa üzerinde zemin ve 3 normal kattan oluşan betonarme bir bina bulunmaktadır, yakın çevresinde benzer nitelikte binalar bulunmaktadır, taşınmazın toplu taşıma araçları ile ulaşım koşulları ve ulaşılabilirliği oldukça rahattır, bölgede altyapı, elektirik, su, kanalizasyon mevcuttur, sosyo-ekonomik olarak orta gelir grubu insanların yaşamakta olduğu bir bölgede yer alır, belediye hizmetlerinin tamamından faydalanır, imar planında bitişik nizam 2 katlı konuta izinlidir, eğitim kurumlarına, sosyal ve kültürel bir çok tesise, kamu kurumlarına yakın bölgede, şehrin merkez bölgesinde, düz ve sağlam zemin yapısına sahiptir, uygulama imar planında ticari amaçlı yapılaşmaya müsaittir, Kızlar Manastırına, Boztepe Mevkiine, Yavuz Selim Kemik Hastanesine yürüme mesafesindedir, taşınmaz üzerinde bir adet konut amaçlı zemin ve 3 kattan oluşan 4 katlı betonarme bina bulunur, çatı imalatı yapılmıştır, duvar dolgu malzemesi olarak tuğla kullanılmıştır,
Kıymeti : 714.048,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 18/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 16/03/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri: Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA -TRABZON

Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/16500 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/11/2019

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR