ORTACA SULH HUKUK MAHKEMESİ

Ortaca'da 1177 m² arsa mahkeme kararıyla satılıktır

ORTACA SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01092275
Şehir : Muğla / Ortaca
: 1177
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 29.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/7 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
841,500 TL
Birinci Satış Günü
:
06.01.2020 14:10
İkinci Satış Günü
:
06.02.2020 14:10
Satış Yeri
:
ORTACA HÜKÜMET KONAĞI ÖNÜ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ORTACA
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/7 SATIŞ

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Ortaca İlçe, 166 Ada, 35 Parsel, MERKEZ Mahalle/Köy, KÖYİÇİ Mevkii, Taşınmaz Muğla ili Ortaca ilçesi Merkez Mah. Köyiçi Mevki 166 Ada 35 parselde kayıtlı, 1.177,00 m2 lik ev ve arsası vasıflı taşınmazdır. Tapu kaydı ve çapı zemine aynen uyar. Taşınmaz Ortaca yücelen hastanesinin arka tarafındadır. Muğla - Fethiye çevre yoluna 100 m,çarşı merkeze 1 km mesafededir. Tamamlanmış alt yapıya sahiptir. Ulaşımı kolaydır. Taşınmaz Ortaca Belediyesi 1/1000 ölçekli uygulama imlar planı içinde ayrık nizam 3 kat konut alanı içindedir. Taks 0,30 , Kaks 0,90 yapılaşma şartına tabidir. Taşınmazın imar uygulaması tamamlanmıştır. Taşınmaz Killi tınlı toprak yapısına sahip olup sulama imkanına sahiptir. Parselin eğimi %1-2 aralığındadır. drenaj sorunu olmayan parsel her türlü tarıma elverişlidir. Taşınmazda muhtelif miktarda narenciye ağaçları bulunmaktadır. Taşınmazın yapısal değerlendirmede
73 m2 alana oturan tek katlı yığma evin duvarları yığma briket, üstü ahşap çatı ve kiremit örtülü kapı ve pencereleri ağaç, tabanı beton tavanı ağaçtır. Ev eski ve bakımsız olup yaklaşık 50 yaşındadır.
40 m2 alana oturan basit depo yapısının 14 m2 taşınmaz içinde kalmaktadır. Deponun duvarları sıvasız yığma briket, tabanı beton ahşap çatı kiremit örtülü, yaklaşık 40 yaşındadır.
20 m2 alana sahip taşınmazın üstü trapez sac örtülü etrafı açık sundurma şeklinde araba yeridir.
73 m2 alana oturan tek katlı kargir eski ev vardır. Evin duvarları yığma briket üstü ahşap çatı ve kiremit örtülü, kapı ve pencereleri ahşap, bir kısım pencereleri çürümüş ve camları kırık, oda tabanları beton, tavanı ahşap kaplamadır. yapı bakımsız ve eksi yapıdır. ekonomik değeri yoktur.
Adresi : Merkez Mah. Köyiçi mevkii Ortaca / MUĞLA
Yüzölçümü : 1.177,00 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 841.500,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 06/01/2020 günü 14:10 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 06/02/2020 günü 14:10 - 14:20 arası
Satış Yeri : ORTACA HÜKÜMET KONAĞI ÖNÜ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/7 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 27/11/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR