PERŞEMBE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ordu Perşembe'de 4.892 m² arsa icradan satılıktır

PERŞEMBE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01093153
Şehir : Ordu / Perşembe
Semt-Mahalle : DEREİÇİ MAH. / PERŞEMBE
: 4892
İmar Durumu : Turizm
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 30.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2013/43 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
2,723,065 TL
Birinci Satış Günü
:
03.01.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
28.01.2020 11:00
Satış Yeri
:
Perşembe İcra Müdürlüğü Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
PERŞEMBE İCRA DAİRESİ

2013/43 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Ordu ili, Perşembe ilçesi, Dereiçi Mahallesi Manastır Mevkii, 283 ada, 13 parselde bulunan yüz ölçümü 4892.32 m2 arsa vasıflı taşınmazdır. Satışa konu taşınmaz ''Arsa '' vasıflı olup ilgili belediye dosyasında herhangi bir yapı ruhsatı, iskan belgesi ve mimari projeye rastlanmamıştır. Taşınmazın güneyinde bulunan Bolaman Yoluna cepheli olup, batısında bulunan Atatürk İlköğretim Okuluna yaklaşık 654 metre mesafede ,yine batısında bulunan Perşembe Adliyesine 753 metre mesafe ve denize yaklaşık 50 mt. mesafede yer almaktadır. Bolaman yoluna cepheli olması nedeniyle ulaşımı rahat ve kolaydır. Ticaret ve iş hacminin yoğun olduğu bölgeye ve ilçe merkezine, kamu kuruluşlarına ve bankalara yakın bir bölgede bulunmaktadır. Çevresi özellikle yapılaşmaya müsait olup orta-üst gelir grubuna hitap eden seviyede konut alanı olarak gelişme göstermektedir. Ayrıca taşınmazın güneyinden geçen Bolaman Devlet Karayolu üzerinde akaryakıt istasyonları, fabrika tesisleri, zemin katları işyeri olan 4 - 5 katlı müstakil binalar bulunmaktadır. Taşınmazın belediyenin hizmetlerinden yararlandığı, alt ve üst yapısının kısmen tam olduğu tespit edilmiştir. Arsa üzerinde bir yapılaşma bulunmamaktadır. Arsa vasıflı taşınmaz topoğrafik olarak eğimsiz bir yapıya sahip olup geometrik olarak yamuk şekline sahiptir. Parselin sınırlarını belirleyici bir unsur bulunmamaktadır. Mevcut hali ile köşe parsel konumunda olup güney cephesinde bulunan Bolaman Karayoluna cephelidir. Parselin Bolaman Karayoluna yaklaşık 69 mt. cephesi, 55 mt de derinliği bulunmaktadır.
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Perşembe Belediyesinin 20.02.2018 tarih ve 68077599-754-E.275 sayılı yazısına istinaden satışa konu mülkün bulunduğu parsel 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planına göre Turizm Tesis Alanı lejantına sahiptir. Ayrık nizam Taks:0,15 Kaks: 0,30 ve Hmax: 6,50 mt. Yükseklik olacak şekilde imar düzenlemesi yapıldığı bilgisi alınmıştır. Parselin herhangi bir yola terkini bulunmamaktadır. Ayrıca yetkiliden alınan bilgiye göre konu parselin, 3621 sayılı kıyı kanununa göre kıyı kenar çizgisinden etkilenmediği, yapılaşmaya herhangi bir problemin olmadığı belirtilmiştir. Perşembe Belediye İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün konu parsel ile ilgili 18. Madde imar uygulaması (D.O.P) yapılmamış olduğu görülmüştür.
Kıymeti : 2.723.065,31 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 03/01/2020 günü 11:00 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 28/01/2020 günü 11:00 - 11:15 arası
Satış Yeri : Perşembe İcra Müdürlüğü Odası

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/43 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR