ORDU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ordu/Kabadüz'de 600 m2 arsa icradan satılıktır

ORDU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01060622
Şehir : Ordu / Kabadüz
Semt-Mahalle : MUSAKIRIK MAH. / KARADÜZ
: 600
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

ORDU AFİŞ 07.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/12598 ESAS
Muhammen Bedeli
:
102,005 TL
Birinci Satış Günü
:
13.11.2019 13:40
İkinci Satış Günü
:
10.12.2019 13:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ordu Adliyesi Karşıyaka Mahallesi Atatürk Blv No:504 Zemin Kat İcra Müdürlüğü BZ-08 MERKEZ / ORDU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ORDU İCRA DAİRESİ
2019/12598 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN Özellikleri : Taşınmaz Ordu İli, Kabadüz İlçesi, Musakırık Mahallesi, Çambaşı Mevkiinde tapunun 322 ada 23 parselde kayıtlı 600,03 m² yüzölçümündeki arsadır. Arsanın üzerinde değerine etki edecek nitelikte bir yapı bulunmamaktadır.Tapu kaydına göre taşınmazın tam hissesi borçlu Hatice Aktepe adına kayıtlıdır.Taşınmaz, Kabadüz İlçesi Musakırık Mahallesi Çambaşı Mevkiinde Ilıcaalan Caddesinde oldukça eğimli bir yapıya sahip arazinin üzerindedir. Taşınmaz, şehir merkezinin 700,0 m güney-batısındadır. İmar planı içindedir. İmar durumuna göre taşınmazın önünde Ilıcanlar Caddesi geçmektedir. Sağında 24 nolu, solunda 22 nolu, arkasında 4 ve 10 nolu parsellere komşudur. Hali hazırda taşınmaza taşıtla ulaşım mümkün değildir. Ulaşıma açık olan Mesudiye Caddesi kuş uçuşu 130,0 m üstündedir. Kayak tesisine olan uzaklığı 1,90 km'dir. Bulunduğu bölgenin altyapı tesisi ikmal edilmemiştir. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Çevresindeki yapılaşma, oldukça seyrek olup, genellikle bir ve iki katlı binalar bulunmaktadır. Taşınmazın imar planı içerisinde olması, Belediye hizmetlerinden yararlanması, yapılaşmaya elverişli olması, şehir merkezine yürüme mesafesinde olması değerine etkiyen olumlu unsurlar olarak değerlendirilmiş, bütün bu etkenler dikkate alınarak değerini tespit etmek üzere piyasada gerekli araştırmalar yapılmıştır. Sonuç olarak dairenin arsa olarak 31.07.2019 işlem tarihi itibariyle arsanın m² rayiç bedeli 170,00 TL olarak tespit edilmiştir. Kıymet takdirine konu Musakırık Mahallesi Çambaşı Mevkiinde tapunun 322 ada 23 parselde kayıtlı olan taşınmazla ilgili olarak keşif heyeti ile birlikte yapılan incelemede, borçlunun hissesine sahip olduğu taşınmazın üzerinde değerine etki edecek nitelikte bir yapının olmadığı, taşınmazın geometrisi itibariyle yapılaşma imkanının bulunduğu, şehir merkezine yürüme mesafesinde, eğimli bir yapıya sahip olduğu tespit edilmiş olup, bu itibarla kıymet takdirini yapmak üzere bulunduğu bölgenin rayiç fiyatlarına yönelik gerekli inceleme ve araştırma yapılmıştır.İcra konusu Musakırık Mahallesi Çambaşı Mevkiindeki tapunun 322 ada 23 parselde kayıtlı taşınmazın keşif tarihindeki değeri ve bu değerden borçlu Hatice Aktepe'nin tapu kaydındaki hisse oranına göre payına düşen kısmın miktarı aşağıda gösterilmiştir.


Adresi : Çambaşı Mevkii Kabadüz / ORDU
Yüzölçümü : 600,03 m2
Arsa Payı : tam
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 102.005,10 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 13/11/2019 günü 13:40 - 13:45 arası
2. Satış Günü : 10/12/2019 günü 13:40 - 13:45 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ordu Adliyesi Karşıyaka Mahallesi Atatürk Blv No:504 Zemin Kat İcra Müdürlüğü BZ-08 MERKEZ / ORDU


Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İş bu satış ilanının gazete ilanı tapuda adresi bulunmayan veya kendisine adli tebligat yapılamayan tüm ilgililere İ.İ.K nun 127 maddesi kapsamında tebligat yerine kaim olacaktır. Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/12598 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR