BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nilüfer Karaman'da 'yol ve park alanı imarlı' tarla icradan satılıktır

BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01078483
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : KARAMAN MAH. / İHSANİYE
: 913
İmar Durumu : Muhtelif
Tapu Durumu : Müstakil Parsel
Kat Karşılığı : Hayır
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 07.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3223 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
3,703,696 TL
Birinci Satış Günü
:
05.03.2020 14:20
İkinci Satış Günü
:
31.03.2020 14:20

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
7. İCRA DAİRESİ
2018/3223 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı:Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Karaman Mah. Sıracevizler Mevkii, 123 ada, 42 Parsel sayılı(eski 123 Ada 35 Parsel), 913,45 m2 yüzölçümlü tarla vasıflı taşınmaz.Taşınmazın tamamı borçlu adına kayıtlıdır.
İmar Durumu:Nilüfer Belediye Başkanlığı İmar ve şehircilik Müdürlüğü'nün 09.08.2018 tarihli yazısına göre taşınmaz 1/1000 ölçekli Fethiye İhsaniye Revizyonu Uygulama İmar Planında Yol ve park Alanı olarak tanımlandığı anlaşılmştır.
Özellikleri:Taşınmaz İzmir/Mudanya yol ayrımının batısında yer almakta olup Kerem Caddesine cephelidir.Tüm altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.Taşınmaz bağlı bulunduğu ilçe merkezine kuş uçuşu 1,50 km. Bursa-İzmir karayoluna0,05 km., Bursa-Mudanya karayolunayaklaşık 0,10 km. mesafededir.Taşınmazın geometrik yapısı yamuk şeklinde olup, topoğrafik yapısı itibarıyla düz bir konumda olduğu, plan gereği yapılaşmaya müsait olmadığı tesbit edilmiştir.Taşınmaz üzerinde 45 m2 taban alanlı, duvarları ve çatısı çelik konstrüksiyon üzeri eternit kaplı müştemilat ile ekonomik değeri olmayan ağaç ve çalılıkların bulunduğu görülmüştür.Genellikle mesken amaçlı kullanılan bitişik nizam 3-4 katlı binaların ve ticari amaçlı akaryakıt istasyonlarının bulunduğu ekonomik değeri yüksek olan bölgede yer almaktadır.
Kıymeti : 3.703.696,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 05/03/2020 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 31/03/2020 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3223 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları,satış ilanı tebligatlarının bila tebliğ dönmesi halinde elektronik ortamda ve gazetede yapılan satış ilanı İİK Madde 127 gereğincetebligat yerine geçeceği ilan olunur.05/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR