ÜRGÜP SULH HUKUK MAHKEMESİ

Nevşehir Ürgüp'te 4.009 m² arsa mahkemeden satılıktır

ÜRGÜP SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180696
Şehir : Nevşehir / Ürgüp
Semt-Mahalle : KAVAKLIÖNÜ MAH. / ÜRGÜP
: 4009
İmar Durumu : Ticari Konut
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 30.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2020/1 Satış
Muhammen Bedeli
:
2,056,496 TL
Birinci Satış Günü
:
06.11.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
04.12.2020 10:00
Satış Yeri
:
ÜRGÜP ADLİYESİ HUKUK YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ÜRGÜP(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2020/1 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Nevşehir İli Ürgüp İlçesi Aktepe mahallesi 1415 Ada, 1 Parsel sayılı arsa vasıflı taşınmaz Kavaklı önü mahallesi yerleşim alanı içinde Hoca Ahmet Yesevi caddesi üzerinde sağ kısımda kalmakta olup , kreş binasının kuzey bitişiğinde ve Arpacızade Camiinin batı kısmında bulunmaktadır. Uygulama imar planında bir kısmı konut bir kısmı da ticaret+konut alanında kalmakta olup, yapılaşma koşulları ayrık nizam 2 kat(A-2) İnşaat müsadeli taks:0.30 kaks: 0.60 dır. Belediye altyapı ve imar hizmetlerinden yararlanabilir durumdadır.
Adresi : Kavaklı önü mahallesi ÜRGÜP
Yüzölçümü : 4.009 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 2.056.496,73 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Doğal sit alanıdır.
1. Satış Günü : 06/11/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 04/12/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : ÜRGÜP ADLİYESİ HUKUK YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ ODASI
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR