AVANOS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nevşehir/Avanos'da 7.484 m² arsa icradan satılıktır

AVANOS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01138715
Şehir : Nevşehir / Avanos
Semt-Mahalle : ÇALIŞ KÖYÜ / ÇALIŞ
: 7484
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 27.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2013/31 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
199,344 TL
Birinci Satış Günü
:
29.04.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
27.05.2020 11:00
Satış Yeri
:
Belediye iş hanı Kat: 2 No: 108 Avanos NEVŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. AVANOS İCRA DAİRESİ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

2013/31 TLMT. Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :TAŞINMAZIN
Özellikleri : Nevşehir İli, Avanos İlçesi , 198 Ada, 106 Parsel, ÇALIŞ ORTA MAHALLE Mahalle/Köy, KÖY CİVARI Mevkii, Taşınmaz Avanos İlçesi Çalış Kasabasında Çalış Belediyesi İmar sınırları içerisinde yer almaktadır.Her türlü belediyecilik hizmetlerinden yararlanabilir.tapu kaydında arsanın toplam büyüklüğü 7.483,56 m'2 dir. Taşınmaz Kayseri -Kırşehir- Ankara devlet karayoluna yaklaşık olarak 300 metre mesafededir.Mesken amaçlı yerleşimlerin bulunduğu bir bölgededir ancak yerleşimin seyrek olduğu ve kasaba merkezine yaklaşık olarak 1-1,5 km mesafede olduğu alandadır.Çalış Kasabasının yazısına göre ayrık nizam iki kata müsadelidir. Yapılaşma için TAKS oranı 0,15 KAKS oranı 0,30 dur. Taşınmazın üzerinde tek katlı mesken amaçlı olarak kullanılan bir ev,bu evin müştemilatı olarak kullanılan ve ahır amaçlı bir kısım mevcuttur. Mesken amaçlı evin büyüklüğü 155 m'2 dir. müştemilat olarak kullanılan kısmın büyüklüğü ise 208 m'2 dir. Binanın ve müştemilat kısmının 21-30 yaş arası yapı olduğu öğrenilmiştir.Yığma kargir sistemle inşa edilmiştir.Sobalı ısıtma sistemi, çatı mevcut,dış cephe sıvalı ve boyalı.İç tavanlar ahşap lambiri kaplamalı, Duvarlar sıvalı, Pencere doğramalarının bir kısmı ahşap doğrama, bir kısmı PVC doğrama,iç kapılar ahşap doğramadır. Toplam 5 oda banyo mutfak wc lavabo gibi bölümlerden oluşmaktadır.Müştemilat kısmı ise yığma kargir taşıyıcı sistemle biriketten yapılmıştır.Dış cephesi genel olarak sıvalı, iç kısımlar sıvasızdır.24 Nisan 2013 tarih ve 28627 sayılı resmi gazete ile yürülüğe giren M.ve M. Hizmet bedellerinin hesabında kullanılan 2013 yapı yaklaşık birim maliyetleri hak. tebliğe göre taşınmazın konut olarak kullanılan kısmı 3-A sınıfı yapı,müştemilat olarak kullanılan kısım ise 1-B yapı sınıfına girmektedir.
Adresi : Köyiçi Mevkii Çalış Kasabası Avanos/Nevşehir
Yüzölçümü : 7.483,56 m2
İmar Durumu : İmarlı içinde olup park alanı içinde , evin imar yolu üzerinde , müştemilatın ise , yeşil alan içindedir.
Kıymeti : 199.344,28 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : ipotekli hacizli
1. Satış Günü : 29/04/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 27/05/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Belediye iş hanı Kat: 2 No: 108 Avanos NEVŞEHİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/31 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR