İZMİR 8. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Narlıdere, Sahilevleri'nde meyve ağaçlı ve tenis kortu yapılı arsa mahkemeden satılıktır

İZMİR 8. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00981695
Şehir : İzmir / Narlıdere
Semt-Mahalle : SAHİLEVLERİ MAH. / NARLIDERE
: 3645
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 16.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
Mahkeme Satış Memurluğu
Dosya No
:
2018/5 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
3,230,153 TL
Birinci Satış Günü
:
20.06.2019 16:15
İkinci Satış Günü
:
22.07.2019 16:15
Satış Yeri
:
İZMİR BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ D BLOK 3.KAT MÜZAYEDE SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
8. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/5 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın;
Özellikleri : İzmir ili Narlıdere İlçesi Narlıdere mah. 8 Ada, 160 Parselde kayıtlı bahçe nitelikli taşınmazın, güney kısmı boş olup, kuzey kısmında bir adet tenis kortu bir adet 69 m2. alanlı 1 katlı yığma bina bulunmaktadır. Yaklaşık 19 adet parsel içinde ve sınırında muhtelif meyve ağaçları (4 adet muz, 2 adet yenidünya, 6 adet Zakkum, 6 adet palmiye 1 adet çınar ağacı) ve süs bitkileri çim ve sulama sistemi mevcuttur. Bina dış cephesi kaleterasit sıvalı eğik kiremit çatılı alüminyum pencere doğramalıdır. Kat kaloriferli yerler laminant parke döşemelidir. Mutfak suntalem dolaplıdır. Bina girişinde 22.50 m. alanlı pergole bulunmaktadır. Binanın yan tarafında 562,50 m2. Alanlı demirli tabliye betonlu asfalt ve üzeri ITF onaylı USA Nova Cushion marka malzeme kaplı etrafı 4.50 m. Yükseklikte tel çit ile çevrili aydınlatmalı ve ağı bulunan tenis kortu bulunmaktadır. Tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Sahile 600 m.mesafededir.
Adresi : Sahil evleri mah. Demirbağ sk.no.6 Narlıdere İzmir
Yüzölçümü : 3.645,14 m2
İmar Durumu : Narlıdere imar müdürlüğünün 08.03.2018 tarihli yazıları ile 1/1000 ölçekli ayrık nizam 2 kat , E.0.05,oranlı, Hmax: 6.80 gabarili, minumum 5'er m. Ön ve arka ve komşubahçe mesafeli, derinliği imar plan notları ve PAİY' göre olan parsel 3. Derece doğal sit alanı ve tarımsal niteliği korunacak olan olarak belirlenen bölgeye isabet etmekte olup, yazılı nizamda inşaat yapılır.Bilgisi verilmiştir.
Kıymeti : 3.230.153,00 TL
KDV Oranı: Satış bedelinin % 1.8930' undan %1 KDV- Satış bedelinin % 98.1070' inden ise %18 KDV
Kaydındaki Şerhler : İzmir 1 numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulunun 3.derece sit alanıdır beyanıile Kuşadası Vergi Dairesi Müdürlüğünün kamu haczi bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 20/06/2019 günü 16:15 - 16:25 arası
2. Satış Günü : 22/07/2019 günü 16:15 - 16:25 arası
Satış Yeri : İZMİR BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ D BLOK 3.KAT MÜZAYEDE SALONU -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR