ANKARA 22. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mutlu Mahallesi'nde konut imarlı arsa mahkemeden satılıktır

ANKARA 22. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00892320
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : MUTLU MAH. / AKDERE
: 1005
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

HARBİ GAZETE 09.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
ANKARA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞUNA İZAFETEN ANKARA 22. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
Dosya No
:
2018/135 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
1,356,750 TL
Birinci Satış Günü
:
10.12.2018 09:30
İkinci Satış Günü
:
10.01.2019 09:30
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞUNA İZAFETEN
ANKARA 22. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
2018/135 SATIŞ
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili, Mamak ilçesi, Mutlu Mahallesinde kain, imarın 36898 ada, 1 parseli teşkil eden 1.005,00m2 yözölçümündeki arsa vasıflı taşınmaz. Arsanın Hertürlü alt yapısı mevcut, tüm belediye hizmetlerinden faydalanabilen, yakın çevresinde imarlı yapılaşmaları tamamlamış olan, şehir ve iş merkezlerine yakın bir bölgededir. Arsa Kuzeybatı, Kuzey ve Kuzeydoğusundan 453/2, 454 ve 453/3 sokaklara, diğer yönlerden ise komşu imar parsellerine cephelidir. Güneybatısındaki komşu parselde 6 kapı nolu Yeniay Apatrmanı vardır. Arsa kuzeyden Güneye doğru azalan yaklaşık %55 eğime sahip olup bitişik parsellerle kıyaslandığında kottan dolayı yaklaşık 5-6 kat alabilecek durumdadır. Arsa halen boş durumda olup üzerinde herhangi bir yapı yada muhdesat yoktur. Taşınmaz Ortaklığın giderilmesi nedeniyle satışına karar verilmiştir. Taşınmaz ile ilgili geniş bilgiler dosyada bulunan bilirkişi raporunda mevcuttur.
İmar Durumu : Mamak Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 14.12.2015 tarih, 5104 sayılı Ankara 10. Sulh HukukMahkemesine yazılan yazı ile; Mamak ili Mutlu Mahallesi 36898 ada 1 no.lu parselin imar planı kapsamında 4 katlı, klasik emsali (0.40/1.60) yapılaşma koşulu ile "Konut" kullanımına ayrıldığı bildirilmiştir.
Kıymeti : 1.356.750,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/12/2018 günü 09:30 - 09:40 arası
2. Satış Günü : 10/01/2019 günü 09:30 - 09:40 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/135 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR