MUSTAFAKEMALPAŞA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Mustafakemalpaşa/Demireli'de arsa tapulu 3 adet bina mahkemeden satılıktır

MUSTAFAKEMALPAŞA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00980737
Şehir : Bursa / Mustafakemalpaşa
Semt-Mahalle : DEMİRELİ MAH. / MUSTAFAKEMALPAŞA
: 1015
İmar Durumu : Konut
Tapu Durumu : Müstakil Parsel
Kat Karşılığı : Hayır
Yayınlandığı Gazeteler

MÜCADELE 15.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/7 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
144,369 TL
Birinci Satış Günü
:
31.05.2019 09:40
İkinci Satış Günü
:
25.06.2019 09:40
Satış Yeri
:
Belediye Çevre Temizlik İşleri Müdürlüğü ( Orta Mah Eski Bursa Cad. Adliye Binası Karşısı Mustafakemalpaşa / Bursa )

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MUSTAFAKEMALPAŞA
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/7 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Mustafakemalpaşa İlçe, 0 Ada, 1389 Parsel, DEMİRELİ Mahalle/Köy,
taşınmazın bulunduğu arsa geometrik olarak yamuk şeklinde,tapoğrafik olarak düz ve meyilsiz,yola cephesi var,bina yapımına elverişli,üzerinde 3 adet bina bulunmakta,doğu kısmından yola cepheli olduğu bölümde iki katlı yığma yarı kagir yapının inşaat alanı 103 m2 yaklaşık 60 yıllık bina bulunmakta,binanın zemin katı 35 m2 taban alanlı ve ardiye olarak kullanılmakta,kenar duvarları taş örülü,binanın 1. katı 68 m2 taban alanlı ve mesken olarak kullanılmakta,iki oda,mutfak ve banyodan oluşmakta,meskenin duvarları sıvalı ve boyalı,oda zemini laminant parke,mutfak tezgahı mozaik,mutfak dolapı yoktur.
İki katlı binanın güney kısmında yan parsele bitişik kerpiç duvarlı ,çatısı eski kiremit örtülü, 40m2 taban alanlı ardiye binası mevcut,parselin orta kısmında kerpiçten yapılma içersinde iki oda ,mutfak ve banyo olan 39 m2 taban alanlı kerpiç ev vardır.
Genelde mesken amaçlı bahçeli 1-2 katlı binaların bulunduğu mahalde yer alan taşınmaz ilçe merkezine yakın konumda,köy yerleşim alanı içinde 1/100.000"lik köy yerleşik alanı hükümlerine tabidir.
taşınmazın tapu kaydında parseldeki samanlığın 1388 parsele 9,49 m2 tecavüzü şerhi bulunmakta taşınmazı alan bu şerhle beraber ve sorumlu olarak alacaktır.
Adresi : Demireli Mh.1389 Parselde Kayıtlı Taşınmaz Mustafakemalpaşa / BURSA
Yüzölçümü : 1.015,34 m2
Arsa Payı : -
İmar Durumu : tapu ve imar kaydındaki gibidir
Kıymeti : 144.369,90 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : taşınmazın tapu kaydında parseldeki samanlığın 1388 parsele 9,49 m2 tecavüzü şerhi vardır
1. Satış Günü : 31/05/2019 günü 09:40 - 09:45 arası
2. Satış Günü : 25/06/2019 günü 09:40 - 09:45 arası
Satış Yeri : Belediye Çevre Temizlik İşleri Müdürlüğü Orta mh. Eski Bursa Caddesi Adliye Binası Karşısı Mustafakemalpaşa/Bursa
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/7 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR