MUŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Muş Merkez'de 391 m² arsa icradan satılıktır

MUŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01028711
Şehir : Muş / Merkez
Semt-Mahalle : YEŞİLYURT MAH. / MERKEZ
: 391
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 21.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/237 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
215,303 TL
Birinci Satış Günü
:
11.09.2019 14:45
İkinci Satış Günü
:
10.10.2019 14:45
Satış Yeri
:
Muş Belediyesi Eski Su Tahsilat Veznesi Önü Hürriyet Polis Karakolu Karşısı - Merkez/Muş

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUŞ
İCRA DAİRESİ
2018/237 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Özellikleri : Muş İli Merkez İlçesi Yeşilce Mah. Sapne Arkı Mevkii 164 Ada 9 Parsel sayılı taşınmaz. Parsel tapuda arsa mahiyetinde olup borçlu adına tam hisselidir. Parsel halihazırda boş arazi olarak kullanılmakta olup üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Tapu kaydına göre 391,46 m² yüz ölçümlüdür. Belediye hizmetlerinden (yol, su, kanalizasyon, elektrik gibi) yararlanmaktadır. İmar sınırları içindedir. Yoğun nitelikli meskun mahaldedir. Şehir merkezine yakın olmasından dolayı kentsel imkanlardan yararlanma olasılığı yüksektir. Parsel düzenli yapıdadır. Bulunduğu bölgede üst yapı çalışmaları tamamlanmıştır. Taşınmazın imar durum bölgesine göre yola terki bulunmaktadır.
Adresi : Yeşilyurt Mah. Fevzi Çakmak Caddesi Üzeri Merkez / MUŞ
Yüzölçümü : 391,46 m2
İmar Durumu : 13/09/2018 tarihli Muş Belediyesinin imar durum belgesine göre imar planında ve yerleşik alan sınırları içerisinde kalmaktadır. Ayrık nizam, 3 kat konut yapılaşma koşullarına sahipir. Emsal:1.20'dir. Parselde gerekli terk ve ihdas işlemleri yapılmadan yapılaşmaya gidilemez. Taşınmaz üzerinde herhangi bir yapı bulunmadığından bilirkişiler tarafından ruhsat incelemesi yapılamamıştır.
Kıymeti : 215.303,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı ve dosyasındaki gibidir.
1. Satış Günü : 11/09/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 10/10/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : Muş Belediyesi Eski Su Tahsilat Veznesi Önü Hürriyet Polis Karakolu Karşısı - Merkez/Muş
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/237 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/07/2019

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. *

: Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR