MUŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Muş Merkez'de 385 m2 arsa ve üzerindeki kerpiç ev icradan satılıktır

MUŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01091617
Şehir : Muş / Merkez
Semt-Mahalle : KALE MAH. / MERKEZ
: 385
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 28.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/735 ESAS
Muhammen Bedeli
:
116,110 TL
Birinci Satış Günü
:
22.01.2020 11:40
İkinci Satış Günü
:
18.02.2020 11:40
Satış Yeri
:
Muş Belediyesi Eski Su Tahsilat Veznesi Hürriyet Polis Karakolu Karşısı Merkez/Muş

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

MUŞ İCRA DAİRESİ
2019/735 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Özellikleri: Muş İli Merkez İlçesi Kale Mah. Fabrika Cad. Mevkii 388 Ada 10 Parsel Taşınmaz borçlu adına kayıtlı olup tam hisselidir. Tapuda niteliği avlulu iki kerpiç ev mahiyetindedir. 385 m²'dir. Parsel üzerinde 1 adet 1 katlı yığma bina, 1 adet 2 katlı betonarme yapı ve 1 adet odunluk mevcuttur. Ayrıca taşınmazın güney ve batı cephesinin bir kısmında duvar örülüdür. Keşif günü zeminde bulunan 2 katlı betonarme yapının borçluya ait olmadığı belirtilmiş, dosya içerisinde bulunan koordinatlı krokiye göre duvar ve odunluk tamamen, 1 katlı yığma binanın yaklaşık 20 m²si ve betonarme yapının bir kısmı kadastro parseli dışında kalmaktadır. Bu nedenle bilirkişilerce duvarın, odunluğun ve 2 katlı betonarme yapının değeri hesaplanmamıştır. Taşınmazın kat irtifakı/mülkiyeti bulunmadığından mimari projesine ulaşılamamıştır. 1 katlı yığma bina halihazırda mesken olarak kullanılmaktadır. Yapının onaylı mimari projesi bulunmadığından bilirkişiler tarafından yapıya bir bütün olarak değer takdiri yapılmıştır. Taşınmaz belediye hizmetlerinden (yol, su, kanalizasyon ve elektrik gibi) yararlanmaktadır. İmar sınırları içerisindedir. Ulaşımı kolaydır. Bina yaklaşık 30 yaşındadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede üst yapı tamamlanmamıştır. Taşınmaz üzerindeki yapı yola tecavüzlüdür. Taşınmaz maliklerine ait olmayan bir yapı taşınmaza tecavüzlüdür. Yapının doğalgaz hattı bağlanmamıştır.
Adresi : Kale Mah. Fabrika Caddesi Merkez / MUŞ
Yüzölçümü : 385,00 m2
İmar Durumu : Ayrık Nizam 2 kat lejantlıdır. Ayrıca parselde gerekli terk ve ihdas işlemleri yapılmadan yapılaşmaya gidilemez ibaresi mevcuttur. Taşınmazın bulunduğu binaya ait yapı ruhsatı ve yapı kullanım izin belgesi bulunamamıştır.
Kıymeti : 116.110,06 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki ve tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 22/01/2020 günü 11:40 - 11:45 arası
2. Satış Günü : 18/02/2020 günü 11:40 - 11:45 arası
Satış Yeri : Muş Belediyesi Eski Su Tahsilat Veznesi Hürriyet Polis Karakolu Karşısı Merkez/Muş
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/735 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/11/2019
(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. * : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR