MUŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Muş Merkez'de 1764 m² arsa icradan satılıktır (çoklu satış)

MUŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01053130
Şehir : Muş / Merkez
Semt-Mahalle : GÜZELTEPE KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 1764
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 19.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/855 ESAS
Muhammen Bedeli
:
141,176 TL
Birinci Satış Günü
:
20.11.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
17.12.2019 11:00
Satış Yeri
:
Muş Belediyesi, Eski Su Tahsilat Veznesi Önü, Hürriyet Polis Karakolu Karşısı

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUŞ
İCRA DAİRESİ
2019/855 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muş İl, Merkez İlçe, 208 Ada, 4 Parsel, GÜZELTEPE Mahalle/Köy, Dosya konusu parselin üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Halihazırda arsa vasfındadır. Ara sokağa cepheli olup, köşe parsel konumundadır. Doğu yönünde dere yatağı mevcuttur. Dosya konusu parselin imarlı olması, düzgün geometrik şekilli olması, üniversiteye yakın konumlu olması değerini olumlu etkilemtedir. Taşınmazın şehir merkezine uzak konumda olması, kırsal bir bölgede yer alması ve konumlu olduğu yerde alım-satım hızının düşük olması değerini olumsuz etkilemekte olduğu bilirkişi raporundan anlaşılmıştır.
Adresi : Güzeltepe Mah, Muş Alparslan Üniversitesi Kız Yurdu Yerleşkesi Yanı, Merkez / MUŞ
Yüzölçümü : 1.764,70 m2
İmar Durumu : İnşaat tarzı Onaylı imar planında, ayrık nizam, 2 kat, konut alanı, TAKS (yapının taban alanının arsa alanına oranı): 0,25 KAKS(yapının toplam inşaat alanının arsa alanına oranı) : 0,55yapılaşma şartlarına sahip
Kıymeti : 141.176,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Alacaklı bankaya ipotekli olup kaydında başkaca haciz yoktur.
1. Satış Günü : 20/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 17/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Muş Belediyesi, Eski Su Tahsilat Veznesi Önü, Hürriyet Polis Karakolu Karşısı
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muş İl, Merkez İlçe, 184 Ada, 154 Parsel, BAĞLAR ( ÇİRİŞ ) Mahalle/Köy, 14 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu daire; Salon, 3 oda, mutfak, banyo, wc, antre ve hol olarak dizayn edilmiştir. Taşınmazın yer aldığı Gültepe sitesinde 12 adet blok bulunmaktadır. Site yaklaşık olarak 6-7 yıllıktır. Sitenin girişinde güvenlik kulübesi mevcuttur ve parseldeki bina harici alanlar açık otopark ve yeşil alan olarak düzenlenmiştir. Taşınmazın yer aldığı A-3 Blok'ta her katta 2 adet daire olmak üzere 14 adet daire bulunmaktadır. Binada doğalgaz yakıtlı bireysel kat kaloriferi ile ısınma sağlanmaktadır. Binada ve dairede doğalgaz tesisatı döşenmiştir. Binada bir adet yolcu asansörü mevcuttur.
Adresi : Karşıyaka Mah, Gültepe Sitesi, A-3 Blok, Bodrum Kat, D: 14 Merkez / MUŞ
Yüzölçümü : 12.390,39
Arsa Payı : 7/1395
İmar Durumu : İnşaat tarzı İmar planında ve yerleşik alan sınırları içerisinde kalmaktadır.
Kıymeti : 106.682,70 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Alacaklı bankaya ipotekli olup başkaca haciz yoktur.
1. Satış Günü : 20/11/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 17/12/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : Muş Belediyesi, Eski Su Tahsilat Veznesi Önü, Hürriyet Polis Karakolu Karşısı.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/855 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR