MUĞLA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Muğla Menteşe'de 113 m² arsa icradan satılıktır

MUĞLA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01185879
Şehir : Muğla / Menteşe
Semt-Mahalle : KARŞIYAKA MAH. / MENTEŞE
: 113
Yayınlandığı Gazeteler

MUĞLA YENİGÜN 06.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/53 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
50,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.08.2020 14:40
İkinci Satış Günü
:
22.09.2020 14:40
Satış Yeri
:
Muğla 1. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı Ek Bina Carfoursa Arkası Seba Mobilya Yanı MENTEŞE / MUĞLA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUĞLA
1. İCRA DAİRESİ

2015/53 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Menteşe İlçe, 149 Ada, 25 Parsel, KARŞIYAKA Mahallesinde bulunan taşınmaz topografik olarak eğilimli, geometrik olarak düzgün bir şekli yoktur. Taşınmaz çıkmaz sokağın sonunda, sokak zemininden yaklamaşık 2 mt. yüksek bir kotta bulunmaktadır. Boş ve atıl durumdadır. Üzerinde her hangi bir bina, ağaç vb. değerine etki edecek bir unsur yoktur. Taşınmaz kadastral yola cepheli ulaşım sorunu olmayan bir konumdadır. Valilik binasının bulunduğu Cumhuriyet meydanına 2,3 km, Menteşe ve Büyükşehir Belediye Başkanlık binalarına, kapalı pazar yerine 1,8 km mesafede bulunmaktadır. Taşınmaz yol, su, elektrik, telefon çöp toplama, aydınlatma gibi kamu ve belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Karşıyaka Mah. Bodur Sok.Menteşe / MUĞLA
Yüzölçümü : 113,40 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : İnşaat tarzı Karşıyaka Islah İmar planı içinde, meskun konut alanında kalmakta olup, serbest nizam 2 kat Taks:0,60 yapılaşmaya uygundur.
Kıymeti : 50.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Şuyuludur Şerhi bulunmaktadır, tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 27/08/2020 günü 14:40 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 22/09/2020 günü 14:40 - 14:45 arası
Satış Yeri : Muğla 1. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı Ek Bina Carfoursa Arkası Seba Mobilya Yanı MENTEŞE / MUĞLA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/53 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR