MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mudanya/Halilbey'de 3.953 m² zeytinlik icradan satılıktır (Çoklu satış)

MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01040393
Şehir : Bursa / Mudanya
: 3953
İmar Durumu : Tarla
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE BURSA 21.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/523 ESAS
Muhammen Bedeli
:
158,154 TL
Birinci Satış Günü
:
27.09.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
28.10.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUDANYA
İCRA DAİRESİ
2019/523 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Bursa İl, Mudanya İlçe, 120 Ada, 76 Parsel, HALİLBEY Mahalle/Köy, Cevizli Çeşme Mevkii Mevkii, 3953,87 Nolu Bağımsız Bölüm Bursa İli, Mudanya İlçesi, Halilbey (mahallesi) Cevizli Çeşme mevkiindeki; Ada: 120, Parsel: 76 da kayıtlı 3.953.87 M2 miktarındaki Zeytinlik; 1/3 hisse (Süleyman Oğlu) EROL DEMİRHİSAR adına 1/3 hisse (Süleyman Oğlu) ALİ DEMİRHİSAR adına 1/3 hisse (Süleyman Kızı) SEMRA AKIN adına tapuda kayıtlı olup, taşınmazın üzerinde haciz ve ipotek şerhi işlenmiştir.
Özellikleri : Tespite konu olan taşınmaz üzerinde halihazır durumda fiili zeminde ortalama 80-100 yaşlarında dikili yaşlı zeytin ağaçları ve kök faaliyetleri ile, fizyolojik olarak dengesizdirler. Aynı zamanda büyük odun aksamı ve meyve dallarım besleyemezler. Bu nedenle tespite konu olan zeytin bahçesindeki mevcut yaşlı ağaçlar sert budamalarla (KABAKLAMA) gençleştirme budaması yapılarak enerjinin vejatif aksamalarla meyve arasında dengeli bir şekilde dağılımını sağlayarak verimli halde kısmen bakımlı 110 adet zeytin ağacı tespit edilmiştir.Taşınmaz kadastro yoluna cephelidir..Belediye hizmet alanlarına uzak mesafede olup,.Zirai yönden kıraç 2. sınıf bir" KAPAMA" Zeytin bahçesi niteliğindedir. Taşınmazın fotoğrafları aşağıda gösterilmiştir.
İmar Durumu : 1/100.000 Ölçekli Çevre Düzeni Planında Tarım Alanında Kalmaktadır.
Kıymeti : 158.154,00 TL (Tamamı değeridir.)
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 27/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 28/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Bursa İl, Mudanya İlçe, 140 Ada, 4 Parsel, TALATBEY Mahalle/Köy, LİVERYA MEVKİİ Mevkii, Bursa İli, Mudanya İlçesi, Talatbey (mahallesi) Leverya mevkiindeki; Ada:140, Parsel: 4 de kayıtlı 1.887.41M2 miktarındaki Zeytinlik; 1/3 hisse (Süleyman Oğlu) EROL DEMİRHİSAR adına 1/3 hisse (Süleyman Oğlu) ALİ DEMİRHİSAR adına 1/3 hisse (Süleyman Kızı) SEMRA AKIN adına tapuda kayıtlı olup, taşınmazın üzerinde haciz ve ipotek şerhi işlenmiştir.
Özellikleri : Tespite konu olan taşınmaz üzerinde halihazır durumda fiili zeminde ortalama 80-100 yaşlarında dikili yaşlı zeytin ağaçları ve kök faaliyetleri ile, fizyolojik olarak dengesizdirler. Aynı zamanda büyük odun aksamı ve meyve dallarım besleyemezler. Bu nedenle tespite konu olan zeytin bahçesindeki mevcut yaşlı ağaçlar sert budamalarla (KABAKLAMA) gençleştirme budaması yapılarak enerjinin vejatif aksamalarla meyve arasında dengeli bir şekilde dağılımını sağlayarak verimli halde kısmen bakımlı 55 adet zeytin ağacı tespit edilmiştir.Taşınmaz kadastro yoluna cepheli değildir..Belediye hizmet alanlarına uzak mesafede olup,.Zirai yönden kıraç 2. sınıf bir" KAPAMA" Zeytin bahçesi niteliğindedir. Taşınmazın fotoğraftan aşağıda gösterilmiştir.
İmar Durumu : 1/100.000 Ölçekli Çevre Düzeni Planında Tarım Alanında Kalmaktadır.
Kıymeti : 75.496,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasına
1. Satış Günü : 27/09/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 28/10/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK 127. Maddesi gereğince, "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer." hükmü uyarınca gazete ilanının/elekronik ortamda yapılan satış ilanın ilgililere tebligat mahiyetindedir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/523 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR