MİLAS SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Milas Boğaziçi'nde 504 m2 arsa mahkeme kararıyla satılıktır

MİLAS SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01114669
Şehir : Muğla / Milas
Semt-Mahalle : BOĞAZİÇİ MAH. / MİLAS
: 504
Yayınlandığı Gazeteler

MENTEŞE 13.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/25 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
252,325 TL
Birinci Satış Günü
:
24.02.2020 12:40
İkinci Satış Günü
:
24.03.2020 12:40
Satış Yeri
:
Güneş Mah.Labranda Bul.su şişeleme tesisleri karşısı Belediye mezat salonu-Milas

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MİLAS
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/25 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri : Muğla İl, Milas İlçe, 5535 Parsel, BOĞAZİÇİ Mahalle, Taşınmaz kışlak vasfında,Boğaziçi Mahallesi siteler mevkiinde bulunmaktadır.Çevresinde tatil siteleri bulunmakta,yaz aylarında bölgenin nüfusu artmaktadır.Ulaşımı özel ve toplu taşıma araçları ile rahatlıkla yapılmakta,parselin içinde bina bulunmamakta,bulunduğu zemin denize doğru eğimli olup ,deniz manzaralıdır. Çevresinde yapılaşmalar mevcut olup denize olan mesafesi yaklaşık 350 m dir. Taşınmazın bulunduğu yer ile yakın çevresinde herhangi bir alt yapı çalışması bulunmamaktadır.
Yüzölçümü : 504,65 m2
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli mevzi imar planında ayrık nizam 2 kat 2.konut alanında kaldığı,Taks :0,15 Kaks :0,30 dur.
Kıymeti : 252.325,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 24/02/2020 günü 12:40 - 12:45 arası
2. Satış Günü : 24/03/2020 günü 12:40 - 12:45 arası
Satış Yeri : Güneş Mah.Labranda Bul.su şişeleme tesisleri karşısı Belediye mezat salonu-Milas.
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/25 Satış sayılı dosya numarasıyla memurluğumuza başvurmaları ilan olunur.09/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR