MERSİN 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Yenişehir'de 4.609 m² hisseli arsa icradan satılıktır

MERSİN 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064537
Şehir : Mersin / Yenişehir
: 4609
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 11.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/11844 ESAS
Muhammen Bedeli
:
6,914,250 TL
Birinci Satış Günü
:
27.12.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
31.01.2020 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 3. İCRA DAİRESİ

2018/11844 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Yenişehir İlçe, 10669 Ada, 2 Parsel, MENTEŞ Mahalle/Köy,tapu kaydında kayıtlı taşınmaz parsel, Afetevler Mahallesi, Servet Tazegül kapalı spor salonunun 250 m kuzey bölgesi, 31112 Sokak-31134 Sokak köşesi, boş arsa YENİŞEHİR/MERSİN adresindedir. Taşınmaz Mersin Kent Merkezinin-Cumhuriyet Alanı/Tören Alanının 9,3 km. kuzeybatısındaki bölgede, Şehrin ana ulaşım arterlerinden 13. Cadde ile 32. Caddenin kesiştiği kavşağın (Akdeniz Olimpiyatları jimnastik salonunun bulunduğu kavşak) 1,1 km. kuzeydoğusundaki bölgede, Servet Tazegül Kapalı Spor Salonu ve spor komplekslerinin bulunduğu bölgede yer almaktadır.Taşınmaz Akdeniz Olimpiyatları sonrasında hızlı yapılaşmanın yaşandığı, site şeklinde yapılaşmanın bulunduğu bölgede olup,doğusu 31112 Sokak, güneyi ve batısı 31134 Sokakla sınırlı, yoldan düşük kotta, etrafı (yol cepheleri) betonarme istinat duvarı ile çevrili üzerinde muhtesat bulunmayan, imar uygulaması sonucu oluşmuş imar parselidir. Taşınmaz çevre panoramasına hakim konumda, ortalama 60 rakımlı bölgede kuzeyden güneye kendi içinde ortalama %2 eğimli topoğrafik zemine ve imar planında Emsal 0,90 yapılaşma yoğunluğuna tabi konut alanına sahiptir.Taşınmazın bulunduğu bölgedeki caddeler üzerinde, taşınmaz ve taşınmazın kuzey-güney ve batısındaki bölgede yapımı hızla devam eden site şeklindeki yapılaşma bulunmakla birlikte büyük bölümü kullanılmaktadır.Taşınmazın bulunduğu spor kompleksleri bölgesinin batı ve kuzeyinde yer yerimarlı arsa bulunmakla birlikte, Mersin Üniversitesi hastanesine 2,7 km. mesafede, 34 caddeye (mersin sahilinden otobana bağlanan yol/ulaşım arteri) 1.6 km. mesafede oluşu, şehrin çeşitli bölgelerine, ana ulaşım arterleri üzerinden şehir trafiğine fazla girmeden ulaşım kolaylığı olan bölgede bulunması alım-satım kabiliyetini artırmakla birlikte yatırım amaçlı olarak değerlendirilebileceği gibi genelde arsa karşılığı inşaat yapımı için tercih edilen bölgede yer almaktadır. Taşınmaz Bölgesindeki Sosyal donatı alanlarına, Spor komplekslerine, caddeler üzerindeki marketlere, çevresindeki/bölgesindeki, Sağlık ocağına, semt pazarına, ilk öğretim okuluna, parklara/dinlenme mekanlarına yakın mesafede olup,yakın civarındaki caddelerden geçen toplu taşım araçları ile ulaşım sağlanmaktadır.
Adresi : Taşınmaz parsel, Afetevler Mahallesi, Servet Tazegül kapalı spor
salonunun 250m kuzey bölgesi, 31112 Sokak-31134 Sokak köşesi, boş arsa YENİŞEHİR/MERSİN adresindedir.
Yüzölçümü : 9.219 m2 (Satışa konu 1/2 hissesi 4609,50 m2)
Arsa Payı : -
İmar Durumu :Taşınmaz Yenişehir Belediyesinin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar planında E:0.90 (Emsal:0.90) inşaat yoğunluğuna tabii KONUT ALANI olarak
işaretlidir.
Kıymeti : 6.914.250,00 TL (1/2 hissenin değeridir)
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 27/12/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 31/01/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ
/ MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Taşınmaz satış ilanı ilgililere tebliğe çıkarılmış olup İİK nun 127 maddesi gereğince iş bu satış ilanının tebliğe dilemeyen ve adresi bilinmeyenler için tebligat yerine geçeceği,
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11844 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR