MERSİN 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mersin/Toroslar'da 791 m² arsa icradan satılıktır

MERSİN 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01069492
Şehir : Mersin / Toroslar
Semt-Mahalle : KARAİSALI MAH. / TOROSLAR
: 791
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 19.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/19 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
1,028,300 TL
Birinci Satış Günü
:
29.11.2019 15:30
İkinci Satış Günü
:
24.12.2019 15:30
Satış Yeri
:
Mersin 2. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/19 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Mersin ili Toroslar ilçesi Karaisalı Mahallesi 9537 ada 5 parsel numaralı taşınmazdır. 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında Merkez Yayılma ve Gelişme aksı içerisinde inşaat nizamının =1,25 yapı yoğunluklu konut alanında olduğu belirtilmiştir. Taşınmaz üzerinde herhangi bir muhtesat bulunmamaktadır. Etrafında yüksek katlı site ve apartman tarzı yeni yapılar bulunmaktadır. Yeni gelişmekte olan ve gelişimi hızlı bir bölgedir. Yakın çevresinde okullar, Büyükşehir Mezarlığı bulunmaktadır. Belediyenin her türlü hizmetinden ve toplu taşımadan kolaylıkla yararlanabilecek bir konumdadır. Taşınmazın topoğrafik yapısı düzlük olup geometrisi ise dörtgendir. Taşınmaz bu hali ile satılacaktır.
Adresi : Portakal Mah. 201. Cad. Toroslar / MERSİN
Yüzölçümü : 791,00 m2
Arsa Payı : Kaydındaki Gibidir
İmar Durumu : Var, İnşaat tarzı E=1,25 konut alanı
Kıymeti : 1.028.300,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 29/11/2019 günü 15:30 - 15:40 arası
2. Satış Günü : 24/12/2019 günü 15:30 - 15:40 arası
Satış Yeri : Mersin 2. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/19 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/10/2019 (İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR