MERSİN 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Toroslar'da 600 m² arsa icradan satılıktır

MERSİN 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01101121
Şehir : Mersin / Toroslar
Semt-Mahalle : ÇAVUŞLU MAH. / ÇAVUŞLU
: 600
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 16.12.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9261 ESAS
Muhammen Bedeli
:
330,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.01.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
24.02.2020 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MERSİN 4. İCRA DAİRESİ

2019/9261 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İli, Toroslar İlçesi, Çavuşlu Köyü, 102 ada, 6 numaralı parselde 600,00 m² yüzölçümlü ARSA niteliğinde olup, parsel şehir merkezinin kuşuçuşu yaklaşık 7 km kuzeyinde konumludur. Bölgede bulunan taşınmazların büyük bölümü 2-3 katlı müstakil yapılardan oluşmaktadır. Taşınmazın kuş uçuşu yaklaşık 325 m güneyinde 230 m. Cadde, yaklaşık 800 m kuzeyinde Mersin Şehirlerarası Otobüs Terminali, yaklaşık 450 m doğusunda Mimar Sinan Bulvarı, yaklaşık 350 m batısında Akbelen Bulvarı ile taşınmaza yürüme mesafesinde okul, cami, sağlık ocağı vb sosyal donatılar mevcuttur. Bölgede belediyenin imkânlarından yararlanılmaktadır. Ulaşım, özel ve toplu taşıma araçlarıyla sağlanabilmektedir. Taşınmaz ters doğudan batıya doğru uzanan dikdörtgen şeklinde geometrik yapıya sahiptir. Parselin etrafı boş vaziyette olup, doğudan batıya doğru yaklaşık % 5-10 oranında eğimli olduğu, parselin güney ve doğu cepheli olup parsel üzerinde ekonomik değeri olmayan 2-3 ağaç bulunduğu ayrıca parsel üzerinde briket imal edilmektedir. Taşınmazın zemini için yapılan piyasa araştırması, gözlemler, yer, konum, civarda yapılan değerlemeler ve değeri etkileyebilecek olumlu ve olumsuz özellikler tüm etkiler göz önüne alındığında zemin m² değerinin: 550,00 TL/m² dir.
Adresi : Çukurova Mahallesi 85234 Sokak No: Bila (Boş Arsa) ToroslarMERSİN
Yüzölçümü : 600 m2
Arsa Payı : Tamamı
İmar Durumu : Ayrık Nizam 2 Kat (A-2) Kat inşaat yoğunluklu konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 330.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 23/01/2020 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 24/02/2020 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9261 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR