TARSUS 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mersin Tarsus'ta 236 m² arsa mahkemeden satılıktır

TARSUS 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01190819
Şehir : Mersin / Tarsus
Semt-Mahalle : ÇUKURBAĞ MAH. / Yukarımah.
: 236

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 14.07.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
21,992 TL
Birinci Satış Günü
:
10.09.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
09.10.2020 14:00
Satış Yeri
:
TARSUS ADLİYESİ D BLOK 2. KAT SATIŞ SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TARSUS 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/9 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri; Mersin ili Tarsus ilçesi Çukurbağ mahallesi Emişli mevkii 108 ada 12 parsel sayılı 236,58.m2. miktarlı arsa vasfında kayıltı taşınmazın 21.992,20.TL bedelle açık arttırma suretiyle satışı yapılacaktır. KDV oranı %18'dir.
Taşınmaz arsa vasfındadır. Parsel üzerinden herhangi bir muhtesat yoktur. Tarsus belediyesi imar planı sınırları dışında, belediye sınırları dahilindedir. Parsel eğimsiz düz arazidir. Geometrik olarak yamuktur. İki cephesinde yol vardır. Mahalle camisinin karşısındadır. Yol, su, elektrik hizmetleri tamdır. Ulaşım sorunu yoktur. Yaylalık, serin bir bölgededir. Tarsus ilçe merkezine 33 km uzaklıktadır. çevresinde yaylalık evler vardır. Yaz aylarından tercih edilen bir bölgededir. Ulaşım özel araçlarla sağlanmaktadır.
Taşınmazın Adresi :Çukurbağ Mahallesi Çukurbağ Camii Karşısı Tarsus / MERSİN
1. Satış Günü : 10/09/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 09/10/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : TARSUS ADLİYESİ D BLOK 2. KAT SATIŞ SALONU
Satış şartları :
1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Binde 5,69 Damga vergisi, %18 KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 25/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR