MERSİN 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mersin/Mezitli'de arsa mahkeme kararı ile satılacaktır

MERSİN 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00907889
Şehir : Mersin / Mezitli
: 5120
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 05.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/19 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
2,360,805 TL
Birinci Satış Günü
:
07.01.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
01.02.2019 14:30
Satış Yeri
:
Mersin 2. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu - Mersin Adliyesi

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/19 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Mersin İli, Mezitli İlçesi, Tece Mahallesi Sivriyer Mevkii 143 Ada, 12 Parsel numaralı taşınmazdır. Taşınmazın yapılan keşif ve itiraz edilmeyen bilirkişi raporunda, taşınmaz Mersin-Erdemli asfaltının kuzeyinde ana yola ikinci parsel konumunda olup güneyinde petrol istasyonu doğusunda site inşaatları batısında ticari faaliyet gösteren küçük işletmeler mevcuttur. Taşınmaza ulaşım imkanı toplu taşıma ve özel araçlarla mümkün olup bulunduğu konum itibariyle her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz üzerinde 150,00 m2 otoromlo su basmanı dökülmüş vaziyette olan su basmanı bulunmaktadır. Su basmanı 3. sınıf A grubuna girmekte olup bir inşaatın %20sine tekabül etmektedir. Taşınmaz üzerinde su basmanı dışında herhangi bir yapı ve bitki bulunmamaktadır.
Yüzölçümü : 5.120,90 m2
İmar Durumu : Belediyenin 1/1000 ölçekli imar planında E=1/60 inşaat yoğunluğuna sahip olup imar planında kısmen yola, kısmen konut alanına, kısmen de akaryakıt alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 2.360.805,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : İmar düzenlemesine alınmıştır
1. Satış Günü : 07/01/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 01/02/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Mersin 2. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu - Mersin Adliyesi
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/19 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR