MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Mezitli'de arsa icradan satılacaktır

MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00944478
Şehir : Mersin / Mezitli
: 9133
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 13.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/67 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
4,700,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.04.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
16.05.2019 11:20
Satış Yeri
:
Mersin Adliyesi Zemin Kat Z-20 Akdeniz/MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 7. İCRA DAİRESİ

2018/67 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Mersin İli, Mezitli İlçesi, KALE Mahallesi, 1067 Ada, 1 Parsel,Arsa nitelikli taşınmaz satışa çıkartılmıştır. Mahallinde, Fenni bilirkişi olanımızca ada parsel bazında yer tespiti yapılarak, yapılan incelemede, parselin üzerinde herhangi bir yapının ve üretiminbulunmadığı tesbit edilmiştir. Parselin geometrik olarak düzgün, kare şeklinde olduğu görülmüştür. Yakın çevresinde çok katlı yapılaşmalar devam etmektedir. Taşınmaz, Kale Mahallesi Mezitli/ /MERSİN adresinde bulunmaktadır. Konum olarak, İsmet İnönü Bulvarı ile Kelveli Caddesinin kesiştiği kavşağın kuzey batısında, İsmet İnönü Bulvarına yaklaşık 300 m mesafede,Kelveli Caddesinin devamı sokağa da 120 m mesafede yer almaktadır. Ulaşım, İsmetİnönü Bulvarı Üzerindengeçen toplu taşıma araçları ve özel araçlar ile kolaylıkla sağlanmaktadır. Yakınında çok katlı nitelikli yapılaşmalar devam etmekte olup, altyapı hizmetlerinden yaralanmaktadır.
Adresi : Taşınmaz, Kale Mahallesindedir. Mezitli / MERSİN
Arsa Yüzölçümü : 9.133,00 m2
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planı örneğine göre,ana taşınmazın imar planında, E=1.50 yoğunluklukonut alanı olar işaretliolduğu bilgisi edinilmiştir.
Kıymeti : 4.700.000,00 TL , KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir , 11.02.2015 tarih, 2256 yevmiye nolu, Mersin 1. Asliye Hukuk Mahkemesinin ihtiyati tedbir şerhi bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 19/04/2019 günü 11:20 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 16/05/2019 günü 11:20 - 11:30 arası
Satış Yeri : Mersin Adliyesi Zemin Kat Z-20 Akdeniz/MERSİN
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/67 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR