MERSİN 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Mezitli'de 4000 m² arsa icradan satılıktır

MERSİN 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049072
Şehir : Mersin / Mezitli
: 4000
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 12.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2012/7718 ESAS
Muhammen Bedeli
:
3,000,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.11.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
20.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 4. İCRA DAİRESİ

2012/7718 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İli, Mezitli İlçesi, Davultepe Mahallesi, 354 ada, 6 numaralı parselde 4.000,00 m² yüzölçümlü ARSA niteliğinde olup, taşınmazın tamamı borçlu adına kayıtlıdır.Taşınmazın bağlı olduğu Mezitli Belediye Başkanlığı, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nde yapılan inceleme ve görüşmede; konu taşınmazın 1/1000 ölçekli uygulama imar planının iptal edildiği, yeniden yapılan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı ile taşınmazın Emsal=0.90 (E=0,90) inşaat yoğunluklu Konut Alanı olarak işaretlendiği ve onaylanması için Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı'na gönderildiği, ancak henüz onaylanmadığı bilgisi verilmiştir.Satışa konu taşınmaz parsel, ilçe merkezinin yaklaşık 4 km batısında, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı'nın yaklaşık 850 m kuzeyinde bulunan Kurtuluş Caddesi'ne cepheli konumludur. Bölge genel olarak boş vaziyette, civar parsellerin üzerlerindeki yapılarda ise genel olarak 1-2 katlı müstakil bahçe evleri şeklindedir. Konu taşınmazın kuşuçuşu yaklaşık 850 m güneyinde Gazi Mustafa Kemal Bulvarı ile yine aynı istikamette yaklaşık 1 km mesafede sahil bandı, yaklaşık 3 km kuzeyinde Adana-Mersin Otoban Yolu, yaklaşık 1 km doğusunda Fatih Caddesi, yaklaşık 1,65 km batısında Menderes Caddesi ile taşınmaza yürüme mesafesinde okul ve cami vb. sosyal donatılar mevcuttur. Konu parsel belediye hizmetlerinin tamamından yararlanabilmekte olup, ulaşım özel ve toplu taşıma araçları ile sağlanabilmektedir.Taşınmazın açık adresi: 75. Yıl Mahallesi Kurtuluş Caddesi No: 43 (Boş Arsa) Mezitli - MERSİN'dir.Satışa konu taşınmaz parsel kareye yakın dikdörtgen şeklinde geometrik yapıda olduğu, zeminin düz bir topoğrafik yapıda olduğu, parselin etrafının herhangi bir çit veya çevre duvarı ile çevrili olmadığı, parselin yaklaşık % 85'inin boş vaziyette olduğu, bu boş alan üzerinde henüz ekilmiş mısır fidanlarının dikili olduğu, sulamasının damlama sulama sistemi ile yapılmakta olduğu, parselin diğer yaklaşık % 15'lik bölümün üzerinde değişik yaşlarda nar, dut, çam, alma, asma, zeytin ve yaklaşık 30 civarında 8-10 yaşlarında limon ağaçlarının bulunduğu görülmüştür.
Adresi : 75. Yıl Mahallesi Kurtuluş Caddesi No: 43 (Boş Arsa) Mezitli / MERSİN
Yüzölçümü : 4.000,00 m2
İmar Durumu : Taşınmazın bağlı olduğu Mezitli Belediye Başkanlığı, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nde yapılan inceleme ve görüşmede; konu taşınmazın 1/1000 ölçekli uygulama imar planının iptal edildiği, yeniden yapılan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı ile taşınmazın Emsal=0.90 (E=0,90) inşaat yoğunluklu Konut Alanı olarak işaretlendiği ve onaylanması için Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı'na gönderildiği, ancak henüz onaylanmadığı bilgisi verilmiştir.
Kıymeti : 3.000.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 20/11/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 20/12/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2012/7718 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR