MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Akdeniz'de 183 m² arsa icradan satılıktır

MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01113221
Şehir : Mersin / Akdeniz
Semt-Mahalle : ADANALIOĞLU MAH. / KARACAİLYAS
: 183
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 11.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2131 ESAS
Muhammen Bedeli
:
45,875 TL
Birinci Satış Günü
:
19.03.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
16.04.2020 10:00
Satış Yeri
:
Mersin Adliye Sarayı Zemin Kat: Z/20 nolu oda Akdeniz/MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MERSİN 7. İCRA DAİRESİ

2019/2131 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Mersin İli, Akdeniz İlçesi, Adanalıoğlu Mahallesi, 167 Ada, 12 Parsel, Arsa nitelikli taşınmaz satışa çıkartılmıştır. Kıymet takdirine konu taşınmaz doğu-batı yönünde dikdörtgen şeklinde geometrik yapıya sahiptir. Parselin etrafı açık olmakla birlikte parselin batısı dışındaki diğer cepheleri komşu parsellerin üzerindeki yapılarla çevrilidir. Alacak konusu edilen taşınmaz parsel kuzeyindeki 13 no.lu parselin avlusu gibi kullanılmaktadır. Diğer bir anlatımla parsel üzerinde yapı veya zirai muhtesat yoktur. Ayrıca konu parsele komşu 4 no.lu parsel üzerindeki yapının yaklaşık 16,00 m²lik tecavüzü bulunmaktadır.ZEMİN DEĞERİ: Yukarıda özellikleri, konumu, nitelikleri belirtilen taşınmazın zemini için yapılan piyasa araştırması, gözlemler, yer, konum, civarda yapılan değerlemeler ve değeri etkileyebilecek olumlu ve olumsuz özellikler tüm etkiler göz önüne alındığında zemin m² değerinin: 250,00 TL/m² olacağı, Buna göre; Zemin Değeri : 183,50 m² x 250,00 TL/m² = 45.875,00 TL hesap edilmiştir.
Adresi : Adanalıoğlu Mah. Gencer Sokak No: NumarasızAkdeniz / MERSİN
Arsa Yüzölçümü : 183,50 m2
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında; S-2 (Serbest Nizam 2 kat) kat yapılaşma koşuluna sahip konut alanına isabet ettiği bildirilmiştir.
Kıymeti : 45.875,00 TL ,

KDV Oranı : %18 ,

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 19/03/2020 günü 10:00 - 10:10 arası ,

2. Satış Günü : 16/04/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mersin Adliye Sarayı Zemin Kat: Z/20 nolu oda Akdeniz/MERSİN
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2131 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR