DENİZLİ 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Merkezefendi'de 236 m2 arsa mahkemeden satılıktır

DENİZLİ 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00909185
Şehir : Denizli / Merkezefendi
Semt-Mahalle : AKKONAK MAH. / SARAYLAR
: 236
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 05.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/24 Satış
Muhammen Bedeli
:
660,800 TL
Birinci Satış Günü
:
08.01.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
07.02.2019 10:00
Satış Yeri
:
Denizli Adliyesi,zemin kat,protokol girişi, 2 nolu oda ve vezne yanı

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/24 SATIŞ
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Merkezefendi İlçe, Karaman Mah. 370 Ada, 38 Parsel, 236 m2. miktarlı arsa vasıflı taşınmaz üzerinde bodrum+zemin+6 normal+çatı arası kattan oluşan betonarme natamam bina olup,Denizli 1. Asliye Hukuk Mahkemesi'nin 2012/21 E. Sayılı dosyasında verilen kararda can güvenliğini sağlamadığı için yıkılarak yeniden yapılmasının daha ekonomik olduğu, ekonomik bir değerinin bulunmadığı kararı nedeniyle taşınmaz arsa olarak değerlendirilmiştir. Taşınmaz Fatih Caddesine cepheli, Nevzat Erten Anadolu Lisesine, Yeşilköy Caddesine, Hacı Hasan Ali Kömürcüoğlu Ortaokuluna, Dörtyol camiine, Akkonak parkına yakın konumda, yakın parsellerdeki binaların zemin kattaları hep işyeri olarak kullanılmakta, tüm elektrik, su ve belediye hizmetlerinden yararlanmakta olup, ulaşımı hem yaya hem de araç ile kolaydır.
Adresi : Akkonak Mah. Fatih Cad. No:108 Merkezefendi Denizli.
İmar Durumu : Konut alanında, bitişik nizamlı, Kat adedi:7, Bina yüksekliği:İmar Yön. 28.mad., TAKS/KAKS/E:İmar Yön. 21.mad., bina derinliği:kroki, ön bahçe mesafesi:5,00 m., komşu mesafeler:yok, arka bahçe mesafesi: 8 m. şeklindedir.
Kıymeti : 660.800,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 08/01/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 07/02/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Denizli Adliyesi,zemin kat,protokol girişi, 2 nolu oda ve vezne yanı
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masraflar ıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/24 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, tebliğ yapılamayan ilgililere tebliğ yerine geçmek üzere ilan olunur.02/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR