MUĞLA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Menteşe/Yeşilyurt'ta 560 m² arsa icradan satılıktır

MUĞLA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01007319
Şehir : Muğla / Menteşe
Semt-Mahalle : YEŞİLYURT MAH. / MENTEŞE
: 560
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 12.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1884 ESAS
Muhammen Bedeli
:
156,030 TL
Birinci Satış Günü
:
31.07.2019 14:10
İkinci Satış Günü
:
26.08.2019 14:10
Satış Yeri
:
1. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı Ek Bina Carfoursa Arkası Seba Mobilya Yanı MENTEŞE / MUĞLA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUĞLA
1. İCRA DAİRESİ

2018/1884 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Menteşe İlçe, 3907 Parsel, YEŞİLYURT Mahalle, YENİÇEŞME Mevkiinde bulunan avlulu kargir ev ve arsası üzerinde altı adet yapı bulunmaktadır. Ana bina iki katlı kiremit çatılı, yığma taş ve tuğla olarak inşa edilmiş 82m² alanlı eski Muğla köy evidir.Depo- odunluk bina, teneke saç kaplama ahşap çatılı yığma briket 55m² alanlı binadır. Bahçe Tuvaleti; Basit yapıda 6m²alanlı tuvalet binasıdır. Mesken Bina; tek katlı kiremit çatılı basit yapıda yığma briket olarak inşa edilmiş, 38m²alanlı mesken olarak kullanılan binadır. Depo-dam; tek katlı kiremit çatılı basit yapıda yığma delikli tuğla olarak inşa edilmiş, 40m²alanlı sıvasız dam binadır. Bahçe içerisinde tuğla barbekü/ocak 57m²dış inşaat duvarı 30m²iç istinat duvarı ile iki adet zeytin ağacı bulunmaktadır.Taşınmazın 35'lik kısmı sebze bahçesi olarak diğer alanları beton zemin avlu olarak kullanılmaktadır. Taşınmaza kilitli parke döşeli dar köy yolu ile ulaşılmakta olup,elektrik su gibi alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Yeşilyurt Mah. Değirmenciler Sok. No:40 Menteşe / MUĞLA
Yüzölçümü : 560 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000ölçekli Yeşilyurt Koruma İmar planında konut alanında kalmakta olup, serbest nizam, 2 kat Taks:0,20 Kaks:0,40 yapılanmaya uygundur.
Kıymeti : 156.030,24 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 31/07/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 26/08/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : 1. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı Ek Bina Carfoursa Arkası Seba Mobilya Yanı MENTEŞE / MUĞLA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1884 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR