MARDİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mardin'de 8718 m² arsa icradan satılıktır (çoklu satış)

MARDİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01132581
Şehir : Mardin / Artuklu
Semt-Mahalle : NUR MAH. / NUR
: 8718
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 14.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/119 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
2,528,278 TL
Birinci Satış Günü
:
28.04.2020 14:10
İkinci Satış Günü
:
28.05.2020 14:10
Satış Yeri
:
MARDİN İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MARDİN
İCRA DAİRESİ
2018/119 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mardin İl, Artuklu İlçe, 107 Ada, 1 Parsel, AKBAĞ Mahalle, Köy civarı Mevkii, Konu taşınmaz Mardin ili Artuklu İlçesi Akbağ mahallesinde bulunan Diyarbakır yoluna yakın mevkide bulunan bilinen yerleşimin yeni yoğunlaşmaya başladığı yerlerden biri olan arsa vasfındaki taşınmazın üzerinde herhangi bir inşaatın olmadığı ve boş arsa durumunda olduğu görüldü Parselin düzgün geometri ve topografyaya sahip olması ve tek hisseli olması taşınmazın değerinin etkileyen önemli faktörlerdir. taşınmaz arsa vasıflı olup, üzerinde herhangi bir yapı veya unsuru bulunmamaktadır. Arsa vasıflı taşınmaz dörtgen benzeri geometrik forma sahiptir. Parsel orta eğimli bir topografik yapıya sahiptir.Mevcutta çevresinde yapılaşma ve altyapı büyük kısmen tamamlanmamış durumdadır. Arsanın yakın çevresinde yer alan imar yolları kısmen açık durumdadır. Ancak bulunduğu konum itibariyle altyapı ve ulaşım tamamlanmamıştır. Dosya İçinde Bulunan İmar Çapına Göre ; Artuklu Belediyesi İmar İşleri Müdürlüğü'nden alınan sözlü bilgiye göre, değerleme konusu taşınmazın bulunduğu parsel, 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı dahilinde 10 kat, Emsal:2,4 yapılaşma koşulları ile "Konut Alanı "nda kalmaktadır. Belediyeden alınan şifahi bilgiye göre Yapılaşmasına engel teşkil edecek herhangi bir hususun bulunmadığı belirtilmiştir.
Adresi :Mardin İl, Artuklu İlçe, 107 Ada, 1 Parsel, AKBAĞ Mahalle, Köy civarı
Yüzölçümü : 8.718,20 m2
Arsa Payı : yok
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 2.528.278,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Takyidatındaki gibidir.
1. Satış Günü : 28/04/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 28/05/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : MARDİN İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
"İş bu ilan İ.İ.K.'nın 127. Maddesi gereğince, tapuda adresi bulunmayan, tapuda ismi tam olmayan veya tapuda kayıtlı adresinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen, tebligat yapılamayan ilgililere teblig yerine kaim olunur."
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mardin İl, Artuklu İlçe, 1376 Ada, 1 Parsel, NUR Mahalle, Rasta Sehrince Mevkii, arsa Nolu Bağımsız Bölüm taşınmaz Mardin ili Artuklu İlçesi Nur mahallesinde bulunan Diyarbakır yoluna yakın mevkide bulunan bilinen yerleşimin yeni yoğunlaşmaya başladığı yerlerden biri olan arsa vasfındaki taşınmazın üzerinde herhangi bir inşaatın olmadığı ve boş arsa durumunda olduğu görüldü.Konu taşınmaz düz bir alan yakın çevresinde, boş arsalar ve yapımı devam eden çok katlı binalar bulunmaktadır. Taşınmazın çevresinde imar yollarının açıldığı görülmüştür. Taşınmazın bulunduğu bölge ilçe merkezine yaklaşık 5 km mesafede yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede yapılaşma başlamıştır.Parselin düzgün geometriye sahip olması ve tek hisseli olması taşınmazın değerinin etkileyen önemli faktörlerdir. ?arsa? vasıflı olup, üzerinde herhangi bir yapı veya unsuru bulunmamaktadır. Artuklu Taşınmazın sınırlarını belirleyici olarak çevresinde duvar, tel örgü vb. unsur bulunmamaktadır. Mevcutta çevresinde yapılaşma ve altyapı büyük kısmen tamamlanmamış durumdadır. Arsanın yakın çevresinde yer alan imar yolları kısmen açık durumdadır. Ancak bulunduğu konum itibariyle altyapı ve ulaşım tamamlanmamıştır. Dosya İçinde Bulunan İmar Çapına Göre ; Artuklu Belediyesi İmar İşleri Müdürlüğü'nden alınan sözlü bilgiye göre, değerleme konusu taşınmazın bulunduğu parsel, 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı dahilinde ada bazlı Ayrık nizam, 10 kat,parsel bazlı blok nizam 5 kat Emsal:1,2(ada bazlı uygulamada emsal:3,6) yapılaşma koşulları ile "Konut Alanı"nda kalmaktadır. Belediyeden alınan şifahi bilgiye göre Yapılaşmasına engel teşkil edecek herhangi bir hususun bulunmadığı belirtilmiştir.
Adresi : Mardin İl, Artuklu İlçe, 1376 Ada, 1 Parsel, NUR Mahalle, Rasta Sehrince
Yüzölçümü : 5.002,09 m2
Arsa Payı : yok
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 4.051.692,09 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Takyidatındaki gibidir.
1. Satış Günü : 28/04/2020 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 28/05/2020 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : MARDİN İCRA MÜDÜRLÜĞÜ - null null / null
"İş bu ilan İ.İ.K.'nın 127. Maddesi gereğince, tapuda adresi bulunmayan, tapuda ismi tam olmayan veya tapuda kayıtlı adresinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen, tebligat yapılamayan ilgililere teblig yerine kaim olunur."
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mardin İl, Artuklu İlçe, 227 Parsel, AKBAĞ Mahalle, KÖYALTI Mevkii, ARSA Nolu Bağımsız Bölüm kıymet takdirine Konu taşınmaz Mardin ili Artuklu İlçesi Akbağ mahallesinde bulunan Diyarbakır yoluna yakın mevkide bulunan bilinen yerleşimin yeni yoğunlaşmaya başladığı yerlerden biri olan arsa vasfındaki taşınmazın üzerinde herhangi bir inşaatın olmadığı ve boş arsa durumunda olduğu görüldü.Parselin düzgün geometri ve topografyaya sahip olması ve tek hisseli olması taşınmazın değerinin etkileyen önemli faktörlerdir. taşınmaz ?arsa? vasıflı olup, üzerinde herhangi bir yapı veya unsuru bulunmamaktadır. Taşınmazın sınırlarını belirleyici olarak çevresinde duvar, tel örgü vb. unsur bulunmamaktadır. Arsanın yakın çevresinde yer alan imar yolları kısmen açık durumdadır. Ancak bulunduğu konum itibariyle altyapı ve ulaşım tamamlanmamıştır. Dosya İçinde Bulunan İmar Çapına Göre ; Artuklu Belediyesi İmar İşleri Müdürlüğü'nden alınan sözlü bilgiye göre, değerleme konusu taşınmazın bulunduğu parsel, 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı dahilinde 10 kat, Emsal:2,4 yapılaşma koşulları ile "Konut Alanı "nda kalmaktadır. Belediyeden alınan şifahi bilgiye göre Yapılaşmasına engel teşkil edecek herhangi bir hususun bulunmadığı belirtilmiştir.
Adresi : Mardin İl, Artuklu İlçe, 227 Parsel, AKBAĞ Mahalle, KÖYALTI Mevkii,
Yüzölçümü : 14.375,00 m2
Arsa Payı : yok
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 3.593.750,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Takyidatındaki gibidir.
1. Satış Günü : 28/04/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 28/05/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : MARDİN İCRA MÜDÜRLÜĞÜ -
"İş bu ilan İ.İ.K.'nın 127. Maddesi gereğince, tapuda adresi bulunmayan, tapuda ismi tam olmayan veya tapuda kayıtlı adresinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen, tebligat yapılamayan ilgililere teblig yerine kaim olunur."
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ilet eslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/119 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR