MARDİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mardin\Artuklu'da 2.253 m² arsa icradan satılıktır (çoklu satış)

MARDİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062690
Şehir : Mardin / Artuklu
Semt-Mahalle : YALIM MAH. / İSTASYON
: 2253
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 09.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/61 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
788,882 TL
Birinci Satış Günü
:
13.11.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
13.12.2019 11:00
Satış Yeri
:
Adliye Ek Hizmet Binası İcra Müdürlüğü Kalemi Merkez /Mardin

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MARDİN İCRA DAİRESİ

2019/61 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mardin İl, Artuklu İlçe, 486 Ada, 4 Parsel, YALIM Mahalle/Köy, AYINSİNCE Mevkii,Konu taşınmaz Mardin ili Artuklu İlçesi yalım mahallesinde bulunan halle deresi yakın mevkide bulunan bilinen yerleşimin yeni yeni yoğunlaştığı yerlerden biri olan arsa vasfındaki taşınmazın üzerinde herhangi bir inşaatın olmadığı ve boş arsa durumunda olduğu görüldü.
Konu taşınmaz eğimli bir alan olup Mardin-Diyarbakır yoluna 750 m, Mardin avm 3500 m ve şehir merkezine 1000 m mesafede olduğu tespit edilmiştir.
Dava konusu taşınmazın değerini etkileyen faktörler;
1-Taşınmazın lüks konut arzının çoğunlukta olduğu bir bölgede konumlu olması
2-Parselin tek hisseli olması taşınmazın değerinin etkileyen önemli faktörlerdir.
Dava konusu taşınmaz "arsa" vasıflı olup, üzerinde herhangi bir yapı veya unsuru bulunmamaktadır. Artuklu Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü' nden alınan şifahi bilgilere göre değerleme konusu taşınmaz için hazırlanmış/onaylanmış herhangi bir yasal evrak bulunmamaktadır. Taşınmazın sınırlarını belirleyici olarak çevresinde duvar, tel örgü vb. unsur bulunmamaktadır. Mevcutta çevresinde yapılaşma ve altyapı kısmen tamamlanmamış durumdadır. Arsanın yakın çevresinde yer alan imar yolları kısmen açık durumdadır. Ancak bulunduğu konum itibariyle altyapı ve ulaşım tamamlanmamıştır
Adresi : Yalım Mah, Ayınsince Mevkii, 486 Ada, 4 Parsel Artuklu / MARDİN
Yüzölçümü : 2.253,95
Arsa Payı :
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 788.882,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 13/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 13/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Adliye Ek Hizmet Binası İcra Müdürlüğü Kalemi Merkez /Mardin
-------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mardin İl, Artuklu İlçe, 1028 Parsel, YALIM Mahalle/Köy, MEYDANBAŞI Mevkii, Taşınmaz susuz tarla olup, killi tınlı toprak yapısındadır. Toprak derinliği ve geçirgenliği orta düzeydedir. Yörenin iklimi, ekolojisi, fiyat politikalarının etkisi ile tarla tarımı yapılmaktadır. Bu özellikler taşınmazın değerini olumlu etkilemektedir.
Adresi : Yalım Mah, Meydanbaşı Mevkii, 1028 Parsel Artuklu / MARDİN
Yüzölçümü : 6.250
Arsa Payı :
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 210.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 13/11/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 13/12/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : Adliye Ek Hizmet Binası İcra Müdürlüğü Kalemi Merkez /Mardin
---------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masraflar ıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/61 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR