MARDİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mardin Artuklu'da 858 m² arsa icradan satılıktır (çoklu satış)

MARDİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049909
Şehir : Mardin / Artuklu
Semt-Mahalle : YALIM MAH. / İSTASYON
: 858
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 13.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/117 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
236,027 TL
Birinci Satış Günü
:
11.11.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
11.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mardin Adliyesi Ek Hizmet Binası İcra Müdürlüğü Kalemi

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MARDİN İCRA DAİRESİ

2019/117 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mardin İl, Artuklu İlçe, 1258 Ada, 1 Parsel, YALIM Mahalle/Köy, Halle Deresi Mevkii, birlikte götürdüğümüz paftasından, komşu, sabit ve değişmez noktalardan istifade ederek, kıymet takdirine Konu taşınmaz Mardin ili Artuklu İlçesi yalım mahallesinde bulunan Diyarbakır yoluna yakın mevkide bulunan bilinen yerleşimin yeni yoğunlaşmaya başladığı yerlerden biri olan arsa vasfındaki taşınmazın üzerinde herhangi bir inşaatın olmadığı ve boş arsa durumunda olduğu görüldü. Konu taşınmaz düz bir alan olup Mardin-Diyarbakır 1500m- üniversite 5000m ve şehir merkezine 1000mmesafede olduğu tespit edilmiştir.Dava konusu taşınmazın değerini etkileyen faktörler;1-Taşınmazın lüks konut arzının çoğunlukta olduğu bir bölgede konumlu olması2-Parselin düzgün geometri ve topoğrafyaya sahip olması ve tek hisseli olması taşınmazın değerinin etkileyen önemli faktörlerdir. Dava konusu taşınmaz arsa vasıflı olup, üzerinde herhangi bir yapı veya unsuru bulunmamaktadır. Artuklu Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden alınan şifahi bilgilere göre değerleme konusu taşınmaz için hazırlanmış/ onaylanmış herhangi bir yasal evrak bulunmamaktadır. Dava konusu arsa vasıflı taşınmaz dörtgen benzeri geometrik forma sahiptir. Parsel orta eğimli bir topografik yapıya sahip olup, arazi yapısı bakımından hafriyat gerekmektedir. Arsa kuzeyde henüz açılmamış olan imar yollarına sahip olup, Parsel geometrisi bakımından cephe derinlik ve genişliği eşite yakındır. Taşınmazın sınırlarını belirleyici olarak çevresinde duvar, tel örgü vb. unsur bulunmamaktadır. Mevcutta çevresinde yapılaşma ve altyapı büyük kısmen tamamlanmamış durumdadır. Arsanın yakın çevresinde yer alan imar yolları kısmen açık durumdadır. Ancak bulunduğu konum itibariyle altyapı ve ulaşım tamamlanmamıştır.
Yüzölçümü : 858,28 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Belediye İmar Planı Dahilindedir.
Kıymeti : 236.027,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 11/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 11/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mardin Adliyesi Ek Hizmet Binası İcra Müdürlüğü Kalemi
--------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mardin İl, Artuklu İlçe, 1144 Ada, 7 Parsel, İzzetpaşa Mevkii, B Blok 4 Kat 13 No'lu B.BTaşınmaz bina girişine göre sol arka cephede kalmaktadır.Yakınında alışveriş merkezlerive eğitim kurumları bulunmaktadır. Bulunduğu yere belediye hizmetleri ve diğer alt yapı hizmetleri getirilmiştir. Ulaşımı kolay merkezi yerdedir. Projede yapılan inceleme neticesinde 149,32 m²alana sahiptir.Konu taşınmaz 1 Salon, 3 Oda, Mutfak, Hol,Banyo + WC bölümü ile, 2 adet balkonu vardır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Yer aldığı apartmanda asansör vardır. Elektrik ve su tesisatlıdır. Mesken kapalı olduğu için iç mekan özellikleri görülemedi.
Adresi : Nur Mahallesi Kamu Caddesi Buluş Apartmanı B Blok No:8
Yüzölçümü : 6.639,42 m2
Arsa Payı : 40/6639
İmar Durumu : Belediye imar planı dahilindedir
Kıymeti : 135.510,40 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 11/11/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 11/12/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Mardin Adliyesi Ek Hizmet Binası İcra Müdürlüğü Kalemi
-------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/117 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR