MARDİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mardin Artuklu'da 6.226 m² arsa icradan satılıktır

MARDİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01100291
Şehir : Mardin / Artuklu
Semt-Mahalle : NUR MAH. / NUR
: 6226
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 13.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/410 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,957,881 TL
Birinci Satış Günü
:
06.02.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
02.03.2020 11:00
Satış Yeri
:
MARDİN ADLİYESİ - Mardin Adliyesi Ek Hizmet Binası İcra Müdürlüğü Kalemi MERKEZ / MARDİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MARDİN
İCRA DAİRESİ


2018/410 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : SatışaKonu taşınmaz Mardin ili Artuklu İlçesi Nur mahallesinde bulunan Diyarbakır yoluna yakın mevkide bulunan bilinen yerleşimin yeni yoğunlaşmaya başladığı yerlerden biri olan arsa vasfındaki taşınmazın üzerinde herhangi bir inşaatın olmadığı ve boş arsa durumunda olduğu görüldü.
Konu taşınmaz düz bir alan olup Mardin-Diyarbakır 800m- üniversite 3750m ve şehir merkezine 5000 mmesafede tepe kısımda olduğu tespit edilmiştir.
Dava konusu taşınmazın değerini etkileyen faktörler;
1-Taşınmazın lüks konut arzının çoğunlukta olduğu bir bölgede konumlu olması
2-Parselin düzgün geometri ve topoğrafyaya sahip olması, ve tek hisseli olması taşınmazın değerinin etkileyen önemli faktörlerdir.
Dava konusu taşınmaz “arsa” vasıflı olup, üzerinde herhangi bir yapı veya unsuru bulunmamaktadır. Artuklu Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’ nden alınan şifahi bilgilere göre değerleme konusu taşınmaz için hazırlanmış/ onaylanmış herhangi bir yasal evrak bulunmamaktadır.
Davakonusu “arsa” vasıflı taşınmaz dörtgen benzeri geometrik forma sahiptir. Parsel orta eğimli bir topografikyapıya sahip olup, arazi yapısı bakımından hafriyat gerekmektedir.
Taşınmazın sınırlarını belirleyici olarak çevresinde duvar, tel örgü vb. unsur bulunmamaktadır.
Mevcutta çevresinde yapılaşma ve altyapı kısmen tamamlanmamış durumdadır. Arsanın yakın çevresinde yer alan imar yolları kısmen açık durumdadır. Ancak bulunduğu konum itibariyle altyapı ve ulaşım tamamlanmamıştır.
Adresi : Mardin İl, Artuklu İlçe, 860 Ada, 69 Parsel, NUR Mahallesi, köyönü Mevkii, Diyarbakır Yoluna Yakın.
Yüzölçümü : 6.526,27 m2
Arsa Payı : 100/100
İmar Durumu : Değerleme konusu taşınmazın bulunduğu parsel, 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı dahilinde ada bazlı blok nizam, 10 kat Emsal:2,9 yapılaşma koşulları ile "Konut Alanı "nda kalmaktadır.
Kıymeti : 1.957.881,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 06/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 02/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : MARDİN ADLİYESİ - Mardin Adliyesi Ek Hizmet Binası İcra Müdürlüğü Kalemi MERKEZ / MARDİN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/410 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/12/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR