MARDİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mardin Artuklu'da 4.000 m² arsa icradan satılıktır

MARDİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062695
Şehir : Mardin / Artuklu
Semt-Mahalle : YALIM MAH. / İSTASYON
: 4000
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 09.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/92 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,900,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.11.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
13.12.2019 11:30
Satış Yeri
:
Adliye Ek Hizmet Binası İcra Müdürlüğü Kalemi Merkez /Mardin

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MARDİN İCRA DAİRESİ

2017/92 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mardin İl, Artuklu İlçe, 1291 Ada, 1 Parsel, YALIM Mahalle/Köy, HALLA DERSİ Mevkii, Konu taşınmaz Mardin ili Artuklu İlçesi Yalım mahallesinde bulunan zınnar yolu olarak bilinen yere yakın konumda olduğu mevkide boş arsa olarak bulunmaktadır. Taşınmaz zemin olarak yer yer engebeli olduğu ve tepede kaldığı parselin zınnar yolu olarak bilinen yola yakın konumda olduğu ve etrafının açık olduğu görüldü.
Parsel genel olarak düz bir topografyada bulunmakta olup, geometrik olarak dikdörtgene yakın formdadır. Parsel üzerinde yapı yer almamaktadır. Parselin bulunduğu bölgede yapılaşma yoğunluğu düşük seviyede olup, altyapı çalışmaları kısmen tamamlanmıştır. Parselin cephe aldığı imar yolları henüz açılmamıştır.
Konu taşınmaz Artuklu ilçe merkezine 2000 m-emniyete 1500m mesafededir.

Adresi : Yalım Mah, Halla Dersi Mevkii, 1291 Ada, 1 Parsel, Artuklu / MARDİN
Yüzölçümü : 4.000 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Var

Kıymeti : 1.900.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 13/11/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 13/12/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Adliye Ek Hizmet Binası İcra Müdürlüğü Kalemi Merkez /Mardin
------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/92 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR