MARDİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mardin/Artuklu'da 19375 m² arsa icradan satılıktır

MARDİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01098007
Şehir : Mardin / Artuklu
Semt-Mahalle : AKBAĞ MAH. / İSTASYON
: 19375
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 08.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/402 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
2,906,250 TL
Birinci Satış Günü
:
23.01.2020 14:10
İkinci Satış Günü
:
17.02.2020 14:10
Satış Yeri
:
Mardin İcra Müdürlüğü Kalemi Artuklu/Mardin

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MARDİN
İCRA DAİRESİ

2018/402 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mardin İl, Artuklu İlçe, 281 Parsel, AKBAĞ Mahalle/Köy, Taşınmazın bilirkişi raporundan anlaşıldığı üzere, paftasında komşu , sabit ve değişmez noktalardan istifade ederek, satışa konu taşıınmaz Mardi ili Artuk ilçesi Akbağ Mahalleside bulunan Diyarbakır yoluna yakın mevkide, bilinen yerleşimin yeni yoğunlaşmaya başladığı yerlerden biri olan arsa vasfındaki taşınmazın üzerinde herhangi bir inşaatı olmadığı ve boş arsa durumunda olduğu anlaşıldı, satışa konu taşınmaz düz bir alan olup Mardin-Diyarbakır 900 m -Üniversite 1200 m ve şerhir merkezine 7500 m - Kaymakamlığa 5000 m mesafedetepe kısmında olduğu tespit edilmiştir. taşınmazın değerine etkileyen faktörler ; değerleme konusutaşınmazın yakın çevreside boş arsalar ve gelişmekte olan bir bölgede olduğu görülmüştür.Taşınmazınlüks konut arzının çoğunlukta olduğu bir bölgede konumlu olması ve parselindüzgün geometri ve topografyaya sahip olduğu ve tek hisseli olması taşınmazın değerini etkileyen önemli faktörlerdir.Dava konusu taşınmaz "arsa " vasıflı olup , üzerinde herhangi bir yapı unsuru bulunmamaktadır.Artuklu belediyesi imar ve şehirclik müdürülüğünden alınan şifahi bilgilere göre değerleme konusu taşınmaz için hazırlanmış /onaylanmış herhangi bir yasal evrak bulunmamaktadır. Dava konusu " arsa " vasıflı taşınmaz dörtgen benzeri geometrik forma sahiptir.Parsel orta eğilimli bir topokrafik bir yapıya sahiptir.Parsel geometrisi bakımından cephe derinlik ve genişliği eşite yakındır.Taşınmazın sınırlarını belirleyici olarak çevreside duvar , tel örgü vb unsur bulunmamaktadır. Mevcutta çevresinde yapılaşma ve altyapı büyük kısmen tamamlanmamış durumdadır.Arsanın yakın çevresinde yer alan imar yolları kısmen açık durumdadır.Ancak bulunduğu konum itibari ile altyapı ve ulaşım tamamlanmamıştır.Taşınmazın yüzölçümü 19.375,00 M2 dir.
Adresi : Mardin İl, Artuklu İlçe, 281 Parsel, AKBAĞ Mahallesinde, 281 parsel, Diyarbakır yoluna yakın mevkideArtuklu/Mardin
Yüzölçümü : 19.375,00 m2
İmar Durumu : İnşaat tarzı Uygulama İmar Planı dahilinde ifraz olmamış olup 5 kat , emsal:1,2 yapılaşma koşulları ile "konut alanı " ında kalmaktadır.
Kıymeti : 2.906.250,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : - Mardin Kadastro Müd. 11/03/2013 Tarih Ve 1273 Yevmiye Nolu "konusu 3402 Sayılı Kanunun Ek-1 Maddesi Uygulamasına Tabidir.
- Mardin Kadastro Müd. 03/04/2015 Tarih Ve 2098 Yevmiye Nolu "konusu 3402 Sayılı Kanunun 22. Maddesinin ikinci fıkrasının "a" bendi uygulamasına tabidir.
Ayrıca Tapu Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 23/01/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 17/02/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : Mardin İcra Müdürlüğü Kalemi Artuklu/Mardin
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/402 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR