SALİHLİ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa/Salihli'de 77 m² arsa icradan satılıktır (çoklu satış)

SALİHLİ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01092529
Şehir : Manisa / Salihli
Semt-Mahalle : TAYTAN MAH. / SALİHLİ
: 77
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

SALİHLİ SEKTÖR 29.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/578 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
71,550 TL
Birinci Satış Günü
:
20.01.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
18.02.2020 14:00
Satış Yeri
:
SALİHLİ YEDİEMİN OTOPARKI ,OTO ALIM SATIM İŞLETMESİ ,BÖLGE TRAFİK ARKASI SALİHLİ /MANİSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SALİHLİ
1. İCRA DAİRESİ
2018/578 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Salihli İlçe, 139 Ada, 7 Parsel, TAYTAN Mahalle/Köy, satışa konu taşınmaz Manisa İli Salihli İlçesi Taytan Mah 139 Ada 7 Parsel sayılı taşınmaz olup ;77,00 m² yüzölçüme sahip tapuda Arsa vasfındadır.Yerleşik alan içerisinde imar planlı arsadır. İmar durumu blok nizam 2 katlı,mesken sahada kalmaktadır. 5 metre yoldan,3 metre yan bahçeli ve h/2 arka bahçeli çekme mesafesi vardır.
İmar Durumu : İmar durumu blok nizam 2 katlı,mesken sahada kalmaktadır. 5 metre yoldan,3 metre yan bahçeli ve h/2 arka bahçeli çekme mesafesi vardır.
Kıymeti : 71.550,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 20/01/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 18/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : SALİHLİ YEDİEMİN OTOPARKI ,OTO ALIM SATIM İŞLETMESİ ,BÖLGE TRAFİK ARKASI SALİHLİ /MANİSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Salihli İlçe, 141 Ada, 3 Parsel, TAYTAN Mahalle/Köy, Manisa ili Salihli İlçesi Taytan Mahallesi 141 ada 3 Parsel sayılı taşınmaz olup;
414,00 m² yüzölçüme sahip tapuda Arsa vasfındadır.Yerleşik alan içerisinde imar planlı arsadır. İmar durumu blok nizam 2 katlı,mesken sahada kalmaktadır. 5 metre yoldan,3 metre yan bahçeli ve h/2 arka bahçeli çekme mesafesi vardır.
Taşınmazda toprak derin profilli olup yeterli toprak işleme derinliğine sahiptir. Su tutma kapasitesi iyi, geçirgenliği orta hızlı arazi yapısındadır. Killi-tınlı toprak bünyesindedir. Arazide eğim düz düze yakındır. Tuzluluk, alkalilik, drenaj, çoraklık ve erozyon gibi bitki gelişimini olumsuz etkileyecek unsurlar konu teşkil etmez. Tarımsal mekanizasyon aletleriyle toprağın işlenmesi kolaylığı vardır. Taşınmazda yapılan incelemelerde salma sulama ile suyun doğrudan bitki kök bölgesine uygulandığı tespit edilmiştir. Dolayısıyla taşınmazın sulu koşullarda tarım yapılabilen, halen verim çağında beton direk üzerine telli terbiye sistemli bakımlı, tesis halinde gelişimi iyi durumda 20-25 yaşlarında çekirdeksiz üzüm bağı olan tarım arazisi olarak kullanıldığı tespit edilmiştir.
İmar Durumu :blok nizam 2 katlı,mesken sahada kalmaktadır. 5 metre yoldan,3 metre yan bahçeli ve h/2 arka bahçeli çekme mesafesi vardır.
Kıymeti : 66.860,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 20/01/2020 günü 14:25 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 18/02/2020 günü 14:25 - 14:30 arası
Satış Yeri : SALİHLİ YEDİEMİN OTOPARKI ,OTO ALIM SATIM İŞLETMESİ ,BÖLGE TRAFİK ARKASI ,SALİHLİ/MANİSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/578 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR