SALİHLİ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa/Salihli'de 192 m² imarlı arsa icradan satılıktır

SALİHLİ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180752
Şehir : Manisa / Salihli
Semt-Mahalle : NAMIK KEMAL MAH. / SALİHLİ
: 192
İmar Durumu : Konut

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 29.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2070 ESAS
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.08.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
09.09.2020 10:30
Satış Yeri
:
Salihli Yediemin Otopark Oto Alım Satım İşl.Serdar Kara ve Emre Gemicioğlu Ort. - Yeşilyurt Mah. 906.Sok.No: 5/1 Bölge Trafik Arkası Salihli/Manisa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SALİHLİ
2. İCRA DAİRESİ
2019/2070 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Salihli İlçe, 289 Ada, 7 Parsel, Namıkkemal Mah., Demir yolu güneyinde ve çıkmaz sokağa cepheli olan taşınmaz 192.66 m² yüzölçümüne sahip ARSA niteliğindedir. 4 katlı mesken alanında kalmakta olan taşınmazın yola terk işleminin yapılması gerekmektedir. Ayrıca taşınmaz koruma alnında kaldığından yapılaşma koşulları İzmir 2 numaralı Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü'nden alınacak görüş doğrultusunda imar durumu verilecektir. Taşınmaz arsa iki bina arasında kalmakta olup ön cephesinde 2m yükseklikte duvar mevcuttur. Tamamı borçluya aittir.
İmar Durumu : İmar planı içinde bitişik nizam 4 katlı mesken alanda kalmakta olup, parsel yola terk işlemine tabidir. Ancak parsel koruma alınında kaldığından yapılaşma koşulları İzmir 2 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğünden alınacak görüş doğrultusunda imar durumu verilebilir.
Kıymeti : 190.000,00 TL,KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tescilli istasyon yapıları ve çınar ağaçlarının koruma alanıdır şerhi ile Korunması gerekli taşınmaz kültür varlığı koruma alanında kalmaktadır şerhi vardır.
1. Satış Günü : 11/08/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 09/09/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Salihli Yediemin Otopark Oto Alım Satım İşl.Serdar Kara ve Emre Gemicioğlu Ort. - Yeşilyurt Mah. 906.Sok.No: 5/1 Bölge Trafik Arkası Salihli/Manisa
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. Ancak taşınmaz üzerinde ipotek alacağı bulunması halinde, ihale bedeli ipotek alacağını karşılamıyor ise taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenmeyecektir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Hazırlanacak olan taşınmazın açık artırma ilanı ilgililerine satış gününe kadar tebliğ olunamaması halinde yapılacak olan elektronik ortamdaki ilanın ilgililerine İİK'nun 127.ve 128.Maddeleri uyarınca ilanen tebliğ hükmünde sayılacaktır.
8- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2070 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR