DEMİRCİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa/Demirci'de 12.021 m2 arsa icradan satılıktır

DEMİRCİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01094070
Şehir : Manisa / Demirci
Semt-Mahalle : ÇAMLICA MAH. / DEMİRCİ
: 12021
Yayınlandığı Gazeteler

HALIKENT MÜSTAKİL BÖLGE 04.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/115 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
601,089 TL
Birinci Satış Günü
:
13.02.2020 10:20
İkinci Satış Günü
:
19.03.2020 10:20
Satış Yeri
:
ADLİYE YANI ÇAYOCAĞI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DEMİRCİ
İCRA DAİRESİ
2017/115 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Demirci İlçe, 2119 Ada, 1 Parsel, ÇAMLICA Mahalle/Köy, Ballıca/Kızılçağla Mevkii, Taşınmaz tapu kayıtlarında " Arsa" vasfı ile kayıtlıdır. Ali Evran Sanayi Sitesi yerleşim alanı içerisindedir. Yola cephesi vardır. Ulaşımı kolay bir parseldir. Demirci Belediye Fen İşleri Müdürlüğünden alınan bilgilere göre Taşınmaz sanayi imarlı olup, E:1.00 dır. Taşınmazın dört tarafı yoldur. Kuzeyinden geçen yol 17 m diğer cephelerden geçen yol ise 12 m dir. Taşınmaz üzerinde her hangi bir yapı ve değer artırıcı tesis yoktur. Önünden asfalt kaplamış bir yol geçmektedir.
Yüzölçümü : 12.021,79 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 601.089,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır
1. Satış Günü : 13/02/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 19/03/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : ADLİYE YANI ÇAYOCAĞI -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/115 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR