AKHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa/Akhisar'da arsa icradan satılıktır (Çoklu satış)

AKHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00983894
Şehir : Manisa / Akhisar
: 253
Yayınlandığı Gazeteler

AKHİSAR 6 EYLÜL 20.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5001 ESAS
Muhammen Bedeli
:
95,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.05.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
18.06.2019 09:30
Satış Yeri
:
Akhisar Adliyesi Zemin Kat Kantin Önü Akhisar/MANİSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AKHİSAR
İCRA DAİRESİ
2018/5001 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

A-) SATILMASINA KARAR VERİLEN TAŞINMAZIN CİNSİ, NİTELİĞİ, KIYMETİ, ADEDİ, ÖNEMLİ ÖZELLİKLERİ :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapu kayıt bilgilerine göre; Manisa ili, Akhisar ilçesi, Efendi Mahallesi, 256 Ada, 17 Parsel, 253,14 m² yüzölçümlü, arsa ana nitelikli taşınmaz olup bilirkişi raporuna göre; taşınmaz halihazırda boş arsa durumundadır. Akhisar Belediyesi İmar sınırları içindedir. Ayrık nizam 3 kata imarlıdır. Ön bahçe mesafesi 5, yan bahçe mesafesi 3 metredir. Konut alanı içinde kalmaktadır. Taşınmazla ilgili plan ve projeler hazırlanmış olup, Akhisar Belediye İmar işleri Müdürlüğünden yapı ruhsatı alınmıştır. Yapı ruhsatı alınmasına rağmen inşaata başlanılmamıştır. Taşınmaz konum olarak Akhisar ring yoluna 170 metre mesafededir. Şehir merkezine uzak bir mevkide bulunmaktadır. Ulaşım toplu taşım araçları ile sağlanmaktadır. Borçlunun taşınmazdaki hissesi tamdır.
Kıymeti : 95.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı şerhler.
1. Satış Günü : 24/05/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 18/06/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Akhisar Adliyesi Zemin Kat Kantin Önü Akhisar/MANİSA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapu kayıt bilgilerine göre; Manisa ili, Akhisar ilçesi, Medar Mahallesi, 143 Ada, 2 Parsel, 33.069,80 m² yüzölçümlü, arsa ana nitelikli, AD Blok, Zemin+1.Kat+Çatı Katı, 1 nolu, 1/44 arsa paylı, tribleks mesken bağımsız bölüm nitelikli taşınmaz olup bilirkişi raporuna göre; Taşınmaz 260 m² alana sahiptir. meskenin zemin katında salon, mutfak, kapalı garaj ve teras vardır. Birinci katta 3 oda, 2 banyo ve teras, çatı katında 2 oda, depo, banyo ve teras vardır. Tirbleks meskende toplam olarak 5 oda, salon, mutfak, depo, garaj, 3 adet banyo, 3 adet teras vardır. Odalar, depo ve salon zeminleri laminant, mutfak, banyo ve teras zeminleri seramik kaplıdır. Dış kapısı çelik, iç kapılar Amerikan, teras kapısı ve pencereler PVC doğrama ve çift camlıdır. Merkezi kalorifer ile ısıtılmaktadır. Site içinde yer almaktadır. Bulunduğu sitede, güvenlik sistemi ve bekçi kulübesi vardır. Sitenin sosyal tesisi ve yüzme havuzu mevcuttur. Taşınmazın bulunduğu site 6 yıllık sitedir. Taşınmaz Akhisar Belediyesi İmar sınırları içinde olup, ayrık nizam 2 kata imarlıdır. İki blok arası asgari 6 metre olup konut alanı içinde kalmaktadır. Konum olarak Akhisar Lisesi baz alınırsa, Akhisar-Kırkağaç karayolunun 7. kilometresinde sol kolda kalmaktadır. Ulaşım sorunu yoktur. Borçlunun taşınmazdaki hissesi tamdır.
Kıymeti : 650.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı şerhler.
1. Satış Günü : 24/05/2019 günü 09:40 - 09:45 arası
2. Satış Günü : 18/06/2019 günü 09:40 - 09:45 arası
Satış Yeri : Akhisar Adliyesi Zemin Kat Kantin Önü Akhisar/MANİSA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
B-) SATIŞ ŞARTLARI :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5001 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, ayrıca İİK.nun 127.maddesi gereğince, işbu satış ilanının, tapuda adresi bulunmayan, mernis adresi de olmayan Adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kâim olmak üzere ilân olunur. 05/04/2019
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR