AKHİSAR SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Manisa Akhisar'da 18.200 m2 zeytinlik mahkemeden satılıktır

AKHİSAR SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01114881
Şehir : Manisa / Akhisar
Semt-Mahalle : SİNDELLİ MAH. / AKHİSAR
Yayınlandığı Gazeteler

AKHİSAR ALTIEYLÜL 15.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/47 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
455,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.02.2020 09:30
İkinci Satış Günü
:
23.03.2020 09:30
Satış Yeri
:
Akhisar Adalet Sarayı 2.nci kat 43 nolu Yazı işleri müdür odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. AKHİSAR
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/47 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İli, Akhisar ilçesi Sindelli mahallesi Selvili mevkiinde kain tapu sicilinin 272 Parselinde kayıtlı tapuda ZEYTİNLİK vasfına haiz taşınmaz killi- tınlı toprak yapısında,hali hazırda taşınmaz üzerinde 55-60 yaş aralığında toplamda 106 adet uslu çeşidi zeytin dikili olup, aralarında 20-25 yaşlarında 242 adet gemlik çeşidi zeytin dikili olup kapama zeytin bahçesidir. Taşınmazın kendisine ait suluma kaynağı mevcut olmayıp yerleşim birimine uzaktır.
Adresi : Akhisar Sindelli mahallesi selvili mevkii
Yüzölçümü : 18.200 m2
İmar Durumu :yerleşik alan dışı
Kıymeti : 455.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Taşınmaz üzerinde bulunan Akhisar Ziraat Bankasının 27.06.2011 tarih 11352 yevmiyeli İPOTEĞİile birlikte satılacak olup Ziraat Bankasının alacağı mevcut değildir. Yeni malikintalebi halinde ipotek kalkacaktır.
1. Satış Günü : 26/02/2020 günü 09:30 - 09:40 arası
2. Satış Günü : 23/03/2020 günü 09:30 - 09:40 arası
Satış Yeri : Akhisar Adalet Sarayı 2.nci kat 43 nolu Yazı işleri müdür odası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/47 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR