MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manavgat'ta 1699 m² arsa icradan satılıktır

MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961831
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : OYMAPINAR MAH. / MANAVGAT
: 1699
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 14.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/134 TLMT
Muhammen Bedeli
:
255,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.04.2019 09:45
İkinci Satış Günü
:
24.05.2019 09:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
2. İCRA DAİRESİ

2018/134 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Antalya İl, Manavgat İlçe, 268 Ada, 7 Parsel, Oymapınar/Seki Mahallesi, Köyiçi Mevkii, 1.699,65 m2 yüzölçümü Kargir ev ve Arsa vasıflı satışa konu taşınmaz Manavgat / Oymapınar Mahallesi sınırları içerisinde, asfalt kaplama Manavgat-Oymapınar ana yolunun 30m kadar doğusunda, Oymapınar Baraj Gölü’nün ise 250-300m kadar batısında bulunmakta olup, yaklaşık kuş uçuşu olarak Manavgat İlçesi’ne 11 km mesafede bulunmaktadır.Hudutları itibari ile parselin kuzeyi yol, diğer cepheleri ise komşu parsellerle çevri olup, keşif tarihi itibari ile parselin kuzey cephesinde bulunan bu yol henüz açılmamış durumdadır.Parsel çevresinde bulunan imar yolları belirli oranda açılmış ve kaplanmıştır.Parsel konumu itibari ile Manavgat Belediyesi sınırları içerisinde bulunmakta olup, belediye ve diğer kurumların sağlamış olduğu yol, su, elektrik gibi tüm altyapı hizmetlerinden yararlanabilir durumdadır.Düz bir yüzeye sahip olan parsel, göle oldukça yakın ve gölü görebilen bir mevkide bulunmaktadır.Parsel tapu kaydında her ne kadar ‘’Kargir Ev ve Arsa’’ vasfında yazıyorsa da, keşif tarihi itibari ile parsel üzerindeki yapı yıkılmış ve parsel boş vaziyettedir.Parsel çevresinde mahalle sakinleri tarafından kullanılan konut vb. amaçlı yapılar bulunmaktadır.Taşınmazın arz edilen tüm özellikleri, kullanım amacı, Manavgat ilçene mesafesi, çevresel gelişmişlik durumu, altyapı hizmetleri ve diğer kamu hizmetlerinden faydalanma durumu ve zemin şartları ve İçme suyu temin edilen baraj ve göllerin mutlak koruma alanı içerisinde kalması dolayısı ile birtakım kullanım kısıtlılığı olması ve ayrıca kamulaştırma şerhi (Bu parselin tapu kaydı üzerinde Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (D.S.İ.) lehine kamulaştırma şerhi )bulunması sebebiyle satılabilirliği kısıtlıdır.
Adresi :Antalya İli, Manavgat İlçesi, Oymapınar Mahallesi sınırları içerisinde yer almaktadır.
Yüzölçümü : 1.699,65 m2
İmar Durumu :Manavgat Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 02.04.2018 tarih ve E.7100 sayılı yazısına göre taşınmaz; 1/25.000 ölçekli Oymapınar (Manavgat-Antalya) Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Çevre Düzeni Planı’nda Baraj-Akarsular ‘’Baraj-Göletler’’ içerisinde kalmaktadır.
Kıymeti : 255.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Parsel üzerinde Haciz Şerh’leri vardır. Tapu Kaydı’nda ‘’D.S.İ. Lehine Kamulaştırma Şerhi 7.10.1985 yev:1949’’ Beyanı bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 29/04/2019 günü 09:45 - 09:50 arası
2. Satış Günü : 24/05/2019 günü 09:45 - 09:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/134 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/03/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR