ANKARA 22. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mamak/Başak Mahallesi'nde 763 m² arsa icradan satılıktır

ANKARA 22. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00942779
Şehir : Ankara / Altındağ
Semt-Mahalle : ANAFARTALAR MAH. / ULUS
: 763
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 08.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
T.C. ANKARA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2018/62 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
839,300 TL
Birinci Satış Günü
:
19.03.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
19.04.2019 09:30
Satış Yeri
:
Anafartalar Mah.Etlik Cad. N0 :3Adalet Sarayı Dış kapı ek hizmet binası yanıAnkara

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU'NA İZAFETEN
ANKARA 22. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
2018/62
SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli Mamak İlçesi Başak Mahallesi 1677. Sokak üzerinde yer alan Kain Tapunun 38809 Ada, 2 parselde kayıtlı 763,00-m² yüzölçümünde üzerinde her hangi bir yapı ya'da muhdesat bulunmayan boş arsa vasıflı taşınmazın yakın çevresinde zemin + 3 katlı Apartman tipi yapıların olduğu görülmüştür. Taşınmaz Eğimli bir topoğrafik yapıya sahiptir. Bölgede Elektirik, su doğal gaz, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü Belediye hizmetleri mevcuttur. Taşınmaz bu haliyle hissedarlar arasındaki ortaklığın giderilmesi amacıyla tüm takyidatlarıyla birlikte açık artırma yoluyla satılarak paraya çevrilecektir.
Yüzölçümü : 763,00 m2
Arsa Payı : Tamamı
İmar Durumu : Mamak Belediye Başk. İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 16/03/2015 tarih ve 1152 sayılı yazıları ileYola mesafesi 5,00-m, Yan komşu çekme mesafesi 3,00-m, İnşaat Cephesi Krokisinde, kat adedi 4,İ nşaat Derinliği 22,00-m, Saçak seviyesi 14,10-m, konut kullanımlı taşınmaz
Kıymeti : 839.300,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 19/03/2019 günü 09:30 - 09:40 arası
2. Satış Günü : 19/04/2019 günü 09:30 - 09:40 arası
Satış Yeri : Anafartalar Mah.Etlik Cad. N0 :3Adalet Sarayı Dış kapı ek hizmet binası yanı Ankara
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/62 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR