MALATYA İCRA DAİRESİ

Malatya/Battalgazi'de arsa ve üzerindeki müştemilatları icradan satılıktır

MALATYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00966483
Şehir : Malatya / Battalgazi
Semt-Mahalle : PAŞAKÖŞKÜ MAH. / KAPALIÇARŞI
: 377
Yayınlandığı Gazeteler

MALATYA NET HABER 20.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/24843 Esas
Muhammen Bedeli
:
384,210 TL
Birinci Satış Günü
:
08.05.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
12.06.2019 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MALATYA
İCRA DAİRESİ
2018/24843 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Malatya İl, Battalgazi İlçe, 473 Ada, 102 Parsel, İZZETİYE Mahalle/Köy,Tespit Konusu Taşınmazın ARSA bedeli : Tespit konusu Taşınmazın bulunduğu çevrede yapılan incelemeler neticesinde ; Taşınmazın konumu,taşınmaz üzerindeki yapılar , çevresel ve sosyal şartları, ulaşım koşulları, arsa hisse payı, imar durumu ile hali hazırdaki fiziki durumu ve günümüz koşullarındaki emlak fiyatları göz önüne alındığında serbest piyasa fiyatları ile arsanın ortalama m2 birim değerinin 530,00TL olduğu tespit edilmiştir. Arsa birim metrekare vergi değeri ilgili kurumlardan araştırılmış olup bu bedelin yaklaşık 252,00 TL olduğu tespit edilmiştir. Tespit konusu,KONUT nitelikli taşınmazın özellikleri : Taşınmaz üzerinde bütününün taban alanı 138 m2 olan iki katlı betonarme karkas yapı bulunmaktadır. Evin üzeri kiremit çatı örtüsü ile kaplıdır. Meskenin elektrik ve suyu mevcuttur. Meskenin ısıtma sistemi doğalgaz kombilidir. Zemin kat mutfak , 2 oda , wc, 1.kat: 3 oda, wc, banyo dan teşekküldür. Meskenin brüt ve netalanları toplam olmak üzere; bodrum dahil brüt 325 m2 olup , net kullanım alanı ise 274 m2 dir .Tespit konusu mesken, betonarme karkas yapı özelliğinde olup ; Çevre ve Şehircilik Bakanlığının m2 birim maliyet tebliğine göre 3.sınıf A grubunda değerlendirilebilir. 2018 yılı itibari ile m2 birim bedeli 800 TL dir. Bina yaşı 21-30 yaş aralığında olduğundan yıpranma payı %30tir. Taşınmazın Tarımsal Açıdan İncelenmesi: Kıymet takdirine konu taşınmazın bulunduğu parseller üzerinde hâlihazırda bulunan betonarme binaların zemini dışında kalan alan, genel özelliği itibariyle kayısı, kiraz, ayva, nar, şeftali, dut, vişne, erik vb. meyve ağaçlarından oluşan karışık meyve bahçesi olarak kullanılmaktadır. Taşınmazın içerisinde peyzaj düzenlemesi ve bahçe tesisi yapılarak muhtelif çeşit ve yaşlardaki meyve ağaçları ile asma, gül vb. süs bitkilerinin yetiştirildiği görülmüştür. Kıymet takdirine konu taşınmazın bulunduğu parsel üzerinde hâlihazırda bulunan meyve bahçesi üzerinde bulunan ağaçlar ile diğer bitkilerin toplam bedeli tespit tarihi itibariyle 3.400,00 TL edeceği kanaatine varılmıştır.Bahse Konu 473/102 parsel nolu Taşınmazın Toplam Bedeli = 384.210,00TL olarak belirlenmiştir.
Adresi : Paşaköşkü Mahallesi , İzzettin Doğan Sokağı No : 29 Adresinde Bulunmaktadır. Battalgazi / MALATYA
Yüzölçümü : 377 m2
Arsa Payı : 1/1
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 İmar Planına göre ön bahçe çekme mesafesi 5 m, arka bahçe çekme mesafesi 3 m. Olan Ayrık İkiz Nizam , 4 kat yapılaşmaya müsaadeli olan alanda kalmaktadır.
Kıymeti : 384.210,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : KAYDINDAKİ GİBİDİR.
1. Satış Günü : 08/05/2019 günü 14:30 - 14:35 arası

2. Satış Günü : 12/06/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/24843 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR