ÇATALCA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararıyla satılık tarla (çoklu satış)

ÇATALCA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861382
Şehir : İstanbul / Çatalca
Semt-Mahalle : DAĞYENİCE MAH. / ÇATALCA
: 2350
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 12.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/15 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
164,500 TL
Birinci Satış Günü
:
19.10.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
15.11.2018 11:00
Satış Yeri
:
Çatalca Adliyesi İcra Dairesi Müdürlüğü Çatalca /İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

ÇATALCA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/15 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İli, Çatalca İlçesi, Dağyenice mahallesi, 659 Parsel sayılı taşınmaz
Dağyenice mahallesi Bahçedere mevkiinde bulunan taşınmaz Dağyenice mahallesi yerleşik alanı dışında kalmaktadır. Kadastral yola cephesi yoktur. Alt yapı hizmetlerinden faydalanmamaktadır. Üzerinde yapılaşma ağaç vs tespit edilmemiştir. Kuzeydoğu sınırından dere geçen taşınmazın mevcut durumda tarla vasfında olduğu ve tarımsal amaçlı olarak kullanıldığı tespit edilmiştir. Etrafındaki taşınmazlar da benzer karakterde olup, tarla olarak kullanılmaktadırlar. Hafif meyilli bir yüzeye sahip olan taşınma, Topagrafik açıdan mekanize tarıma uygundur.
Yüzölçümü : 2.350 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Çatalca ilçesi Dağyenice mahallesi 658 ve 659 parselerin 13.07.2012 tasdik tarihli 1/5000 ölçekli Dağyenice mahallesi Nazım imar Planında tarımsal niteliği korunacak alanda, 659 parsel nolu taşınmazın bir kısmının da dere yapı yaklaşma sınır ve alanında kalmakta olduğu ve bahse konu parsellerinde bulunduğu alanda 1/1000 ölçekli uygulama imar planları bulunmadığından ifrazlarının mümkün olmayıp imar durumunun tanzim edilemediği belirtilmektedir
Kıymeti : 164.500,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı ve dosyasında
1. Satış Günü : 19/10/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 15/11/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Çatalca Adliyesi İcra Dairesi Müdürlüğü Çatalca /İstanbul -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İli, Çatalca İlçesi, Dağyenice mahallesi, 658 Parsel sayılı taşınmaz
Dağyenice mahallesi Bahçedere mevkiinde bulunan taşınmaz , Dağyenice mahallesi yerleşik alanı dışında kalmaktadır. Kadastral yola cephesi yoktur. Alt yapı hizmetlerinden faydalanmamaktadır. Üzerinde yapılaşma, ağaç vs . tespit edilmemiştir. Taşınmazın mevcut Durumda tarla vasfında olduğu ve tarımsal amaçlı olarak kullanıldığı tespit edilmiştir. Etrafındaki taşınmazlar da benzer karakterde olup, tarla olarak kullanılmaktadırlar. hafif meyilli bir yüzeye sahip olup taşınmaz, topografik açıdan mekanize tarıma uygundur.
Yüzölçümü : 3.450 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Çatalca ilçesi Dağyenice mahallesi 658 ve 659 parselerin 13.07.2012 tasdik tarihli 1/5000 ölçekli Dağyenice mahallesi Nazım imar Planında tarımsal niteliği korunacak alanda, 659 parsel nolu taşınmazın bir kısmının da dere yapı yaklaşma sınır ve alanında kalmakta olduğu ve bahse konu parsellerinde bulunduğu alanda 1/1000 ölçekli uygulama imar planları bulunmadığından ifrazlarının mümkün olmayıp imar durumunun tanzim edilemediği belirtilmektedir.
Kıymeti : 258.750,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı ve dosyasında
1. Satış Günü : 19/10/2018 günü 11:25 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 15/11/2018 günü 11:25 - 11:30 arası
Satış Yeri : Çatalca Adliyesi İcra Dairesi Kalemi Çatalca /İstanbul
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/15 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR