TOKAT SULH HUKUK MAHKEMESİ

Mahkeme kararıyla satılık muhtelif arsa

TOKAT SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00788259
Şehir : Tokat / Merkez
: 244
Yayınlandığı Gazeteler

TOKAT HABER 17.04.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2018/10 Satış
Muhammen Bedeli
:
107000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.05.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
19.06.2018 10:00
Satış Yeri
:
Tokat Adliye Sarayı Girişindeki Koridor

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TOKAT (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/10 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Tokat İli, Merkez İlçesi, Aksu Mahallesi, Behzat Caddesi, Ada:361 Parsel:220 no'lu 244,06 m² arsa nitelikli taşınmaz. Tapu kaydında beyanlar hanesinde ayrıca "Belediyece Muvakkat İnşaat Şerhi" ile "Belediyece 6785 ve 1605 sayılı kanunun 48. Maddesi Hükümlerine Tabiidir" ve "Komşu Parsellerle Şuyulandırılacaktır" şerhleri bulunmaktadır, taşınmaz üzerinde 1 er adet, muhtelif yaşta ceviz, karaağaç, üvez, dut ağaçları mevcuttur, taşınmaz imar planı içerisinde, konut alanında ayrık nizam 3 kat olarak planlanmış, komşu parsellerle tevhid edilmeden inşaat yapılamayacaktır, doğusunda GOP Bulvarına 40 m, kuzeyinde Tokat Diş Hastanesine 180 m, kuzeyinde Tokat Valiliğine ise 550 m mesafededir, taşınmazın imar yoluna cephesi bulunmamaktadır, Belediye hizmetlerinden yararlanır, Muhammen bedeli 107.000,00 TL dir.

Satış şartları :
1-Taşınmazın birinci satışı üzerindeki yükümlülük ve muhtesatlar ile birlikte 22/05/2018 günü saat 10:00 - 10:15 arası Tokat Adliye Sarayı girişindeki koridorda açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma günü olan 19/06/2018 gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/04/2018
__________________________________________________________________________________
(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR