MENDERES SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararıyla satılık Menderes'de 4975 m2 arsa

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00715536
Şehir : İzmir / Menderes
Semt-Mahalle : GÖRECE CUMHURİYET MAH. / GÖRECE
: 4975
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 07.12.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/3
Muhammen Bedeli
:
3731835 TL
Birinci Satış Günü
:
18.12.2017 14:00
Satış Yeri
:
MENDERES ADALET SARAYI - Sulh Hukuk Mahkemesi Yz.İşleri Müdürlüğü odası önü MENDERES / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MENDERES (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/3 SATIŞ
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

İİK nun 133 md. gereğince satılmasına karar verilen;
TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İli, Menderes İlçesi, Görece mahallesinde kain tapunun 500 Ada, 9 Parsel'inde kayıtlı ARSA vasıflı taşınmazdır, taşınmazın topoğrafik yapısı düzdür, içinde inşai ve zirai muhtesat yoktur, Adnan Menderes Havalimanına çok yakın bir konumdadır, ilçe merkezine uzak olmamakla birlikte Gaziemir ilçesi ile Menderes ilçesini bağlayan ana yolun üzerindedir, parsel konumu itibarı ile anayol üzerinde olup, ulaşım kolaylığı oldukça müsaittir, belediyenin her türlü hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : İzmir Menderes yolu üzeri Görece/Menderes-İzmir
Yüzölçümü :4.975,78 m2
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içerisinde, depolama alanında kalmaktadır yapılaşma koşulu Emsal:0,50, Hmax:6,80'dir (bir bağımsız bölüm veya birden fazla bağımsız bölüm yapılabilir) Ayrıca bu alanlarda yapı yüksekliği yoğumluğu arttırmamak, bağımsız bölüm oluşturmamak, döşeme ile ara kat oluşturmamak koşuluyla Hmax:12,80 m uygulanabilir. Taşınmaz içerisinde yapı yapılabilmesi için Karayolları 2.Bölge Müdürlüğünden ve İz.Su Gn.Md. lüğünden görüş alınması gerekmektedir.
Kıymeti : 3.731.835,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Yoktur
Satış Günü : 18/12/2017 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : MENDERES ADALET SARAYI - Sulh Hukuk Mahkemesi Yz.İşleri Müdürlüğü odası önü MENDERES / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/3 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/12/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR