SEFERİHİSAR SULH HUKUK MAHKEMESİ

Mahkeme kararıyla satılık imarlı konut

SEFERİHİSAR SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00858353
Şehir : İzmir / Seferihisar
Semt-Mahalle : PAYAMLI MAH. / DOĞANBEY
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 05.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2018/8 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
270,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.10.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
14.11.2018 14:30
Satış Yeri
:
SEFERİHİSAR ADLİYESİ HÜKÜMET KONAĞI SULH HUKUK MAHKEMESİ KALEMİ SEFERİHİSAR / İZMİR -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SEFERİHİSAR
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/8 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapunun İzmir İli, Seferihisar İlçesi, Payamlı Mahallesi, Galinos Mevkii, 156 Ada, 9 Parselde kayıtlı, 300,00 m2 miktarlı, arsa vasfındaki taşınmaz Payamlı Mahallesi yerleşimi içinde olup, Seferihisar-Kuşadası yolu (Ürkmez Caddesi) ile deniz arasında kalmaktadır. Kuzeyi 10 metrelik imar yoluna (Karacaoğlan Caddesi), güneyi 7 metrelik imar yoluna (5004 Sok) cephelidir. Düz bir topografik yapıda ve dikdörtgen formunda olan taşınmaz üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Tüm belediye altyapı hizmetlerinden faydalanır durumda olan taşınmazın yakın çevresinde 2 katlı yazlık yapılaşmalar ve boş arsalar bulunmaktadır. Taşınmaz Seferihisar-Kuşadası yoluna (Ürkmez Caddesi) 110 metre ve denize 200 metre mesafededir.
Adresi : Payamlı Mahallesi Karacaoğlan Cad. No: 5 Seferihisar / İZMİR
İmar Durumu : Seferihisar Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün 27/03/2018 tarihli imar durumu yazısına göre, "Payamlı Mahallesi, 156 ada 9 nolu parsel, 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında, Ayrık Nizam, 2 kat, Emsal=0,30 yükseklik=6,50 metre olmak üzere konut imarlıdır" denilmektedir.

Kıymeti : 270.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Yok

1. Satış Günü : 10/10/2018 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 14/11/2018 günü 14:30 - 14:40 arası

Satış Yeri : SEFERİHİSAR ADLİYESİ HÜKÜMET KONAĞI SULH HUKUK MAHKEMESİ KALEMİ SEFERİHİSAR / İZMİR

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/08/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR