GAZİANTEP 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararıyla satılık arsa (Hisse satışı)

GAZİANTEP 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00860435
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : GÜNEYKENT MAH. / KARATAŞ
: 33
Yayınlandığı Gazeteler

TELGRAF 10.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1 VESAYET SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
58,992 TL
Birinci Satış Günü
:
23.10.2018 11:00
Satış Yeri
:
Gaziantep Adliyesi Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/1 VESAYET SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, Güneykent mahallesi 6309 Ada, 1 Parsel, sayılı taşınmazda 5.005,94 m2 lik taşınmazda kısıtlı Cemile Yer'in hissesine isabet eden 33,71- m2 lik taşınmazda yapılaşmanın yaklaşık 10 küsür sene önce başladığı, Akkent bölgesinde bulunmaktadır. Yeşil Vadi Proje kapsamında olan taşınmazın üzerinde herhangi bir yapı bulunmayıp, eğimli bir arazi yapısına sahiptir.
Yüzölçümü : kısıtlı Cemil Yer'in 33,71 m2 lik hissesi.
İmar Durumu : İmar planına göre "Kaks:1.50,Yençok:8 Kat Konut Yapı Adasına"
gelmektedir.
Kıymeti : Kısıtlının 33,71 m2 lik hissesi: 58.992,50 TL.
KDV : %18
Kaydındaki Şerhler : DosyasındA.
1. Satış Günü : 23/10/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : GAZİANTEP ADLİYESİ MEZAT SALONU -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada kıymet takdirinde temin edilen bedelden açık artırma başlayacak olup, kısıtlı Cemile YER'in rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Vesayet satışı olması nedeniyle tek satış günü verilmiş olup, elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırma da malın tahmin edilen bedelinden rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir.Vesayet satışı olması olması nedeniyle kısıtlı haklarının korunması esas olduğundan Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir, İhaleye gireceklerin bu hususa dikkat etmesi gerekmektedir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden
alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1Vesayet Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 05/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR