ESKİŞEHİR 3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararıyla satılık arsa

ESKİŞEHİR 3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00874207
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : FEVZİÇAKMAK MAH. / FEVZİÇAKMAK
: 460
Yayınlandığı Gazeteler

ESKİŞEHİR ANADOLU 11.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/31 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
138150 TL
Birinci Satış Günü
:
30.11.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
26.12.2018 14:30
Satış Yeri
:
3. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu - Adalet Sarayı 266 Nolu Oda MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ESKİŞEHİR 3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/31 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Eskişehir İl, Tepebaşı İlçe, 5081 Ada, 8 Parsel, FEVZİÇAKMAK Mahalle, Satışa konu taşınmaz tapuda arsa olarak gözükmektedir.Keşif anında yanındaki 7 ve 9 nolu parseller ile birlikte kullanıldığı görülmüştür. parselin çevresi duvar ile çevrilerek sebze ekimi yapıldığı görülmüştür. Parsel topografik olarak düz bir yapıya sahiptir. Yanındaki 7 parselde binalar mevcuttur.Yakınında da yapılaşma başlamıştır.Taşınmaz Eskişehir merkeze (valiliğe) yaklaşık kuş uçuşu 3155 m mesafede,Çevre yoluna 300 m mesafede olup otobüs terminaline 1160 m mesafededir. Belediye hizmetlerinin tamamından yararlanmaktadır. Ticari alanlara uzak mesafededir. Taşınmazın bulunduğu sokağın emlak vergisine esas asgari bedeli 2018 yılı itibarı ilehatboyu-3 caddesinin 269,00 TL/m2 ve Eldeş sokağın 103,00TL/m2 dir. Ulaşım toplu taşıma araçları ile yapılmaktadır.
Adresi: Fevziçakmak Mah. Hatboyu 3. Caddesi İle Eldeş Sokak Köşesi. Tepebaşı / ESKİŞEHİR
Yüzölçümü : 460,50 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Var , Kat sayısı 2, İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Ayrık nizam 2 kat mesken sahasına isabet etmektedir.0,30/0,60 uygulaması vardır.
Kıymeti : 138.150,00 TL
KDV Oranı : %18,
Kaydındaki Şerhler : Yok
1. Satış Günü : 30/11/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 26/12/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 3. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu - Adalet Sarayı 266 Nolu Oda MERKEZ / ESKİŞEHİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır.
Hissedarların ihaleye iştirak etmeleri halinde hissesi %20 den aşağı olanların %20 teminatlarını tamamlayarak yatırdıkları takdirde ihaleye iştirak edebileceklerdir. Dışarıdan ihaleye katılmak isteyenlerin ihale saatine kadar teminat yatırmak zorundadırlar. Aksi takdirde teminat alınmayacağı gibi ihaleye iştirak edemezler,
Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/31 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/10/2018.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR