ELAZIĞ 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararıyla satılık arsa

ELAZIĞ 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861752
Şehir : Elazığ / Merkez
Semt-Mahalle : AKSARAY MAH. / AKSARAY
: 993
İmar Durumu : Konut
Kaks (Emsal) : 1.50
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 13.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/14 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
198,600 TL
Birinci Satış Günü
:
19.10.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
13.11.2018 10:00
Satış Yeri
:
ELAZIĞ ADLİYESİ 4.KAT 4001 NOLU SATIŞ ODASIDIR.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ELAZIĞ 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/14 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmaz Elazığ ilinin güney yönünden geçmekte olan Güney çevre yolunun Bingöl Tunceli yönüne giden yolun gidişe göre sol tarafında kalan taşınmaz olduğu taşınmazın bu çevre yoluna takriben 50 metre mesafede olduğu, üzerinde herhangi bir yapının olmadığı fiili olarak görülmüştür. Elazığ il merkezinin güney istikametinde ve il merkezine takriben 7-8 Km.mesafede ve Aksaray Mahallesi sınırları içerisinde yer almakta ve her türlü Belediye alt yapı tesislerinden kısmen de olsa yararlanmaktadır. Belediye imar planlarında ayrık nizam 5(beş)kat konut alınında kalmaktadır. TAKS:0,30, KAKS:1,50'dir. Tapu taşınmaz kaydında bir kısım hisseler üzerinde icra haciz şerhi ile ihtiyati tedbir kararları bulunmaktadır. Taşınmaz satışında % 18 KDV uygulanacaktır.

SATIŞ YERİ: ELAZIĞ ADLİYESİ 4.KAT 4001 NOLU SATIŞ ODASIDIR.

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Elazığ İli, Merkez, Aksaray Mahallesi,3596 Ada, 4 Parsel, Ana Taşınmaz nitelik: ARSA, Yüzölçüm: 993,00 m2.
Kıymeti : 198.600,00 TL
1. Satış Günü : 19/10/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 13/11/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.

Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, adresine tebligat yapılamayan hissedarlara tebliğ yerine geçmiş sayılacağı,başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/14 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/09/2018

(İİKm.126) İlgililer Tabirine irtifak hakkı ahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR