KÜÇÜKÇEKMECE 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararıyla satılık arsa

KÜÇÜKÇEKMECE 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00860594
Şehir : İstanbul / Başakşehir
: 3375
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 09.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/12 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
5,063,370 TL
Birinci Satış Günü
:
15.10.2018 11:30
İkinci Satış Günü
:
16.11.2018 11:30
Satış Yeri
:
TEVFİK BEY MAH. HALKALI CAD. NO:146 A BLOK CEZA ADLİYESİ GİRİŞ KAT G-71 NOLU İCRA DAİRELERİ İHALE ODASI SEFAKÖY-KÜÇÜKÇEKMECE/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KÜÇÜKÇEKMECE2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2016/12
SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Başakşehir İlçe, 625 Ada, 5 Parsel, HOŞDERE Mahalle/Köy, Satışa konu taşınmazın;Başakşehir ilçesi Bahçeşehir 2.kısım mahallesiBallı pınar mevkii 625 ada 5 parsel sayılı söz konusu parselin 04.05.2011 tarih itibariyle 1/1000 ölçekli 18.06.2003 onaya tarihli ballı pınar mevkii ilave uygulama imar planı kapsamında REKREASYON alanında kalmakta olup E:0.05 olma üzere plan notu yönetmelik şartlarında yapılaşmaya haiz olduğu ayrıca madde 12.de belirtilen jeolojik ve jeoteknik etüt gereksinimi ve bu etütlerin Afer İşleri Genel Müdürlüğünde tasdik edilmiş madde 13 de belirtilen imar planında görülen yapılanma durumu ise afet işleri genel müdürlüğü onaylı zemin etüt raporlarına göre yapılması gerektiği beyan edilmiş odluğu dosyasında bulunan imar durumundan anlaşılmıştır. Satışa konu olan taşınmaz ;İstanbul İli Başakşehir ilçesi Hoşdere eski köy altı mevkii İstanbul caddesi adreste mevcut tapunun 625 ada 5 parsel sayılı 3.375.58 m2 alanlı arsa üzerinde herhangi bir takayıtin olmadığı görülmüş olup keşif günü yapılan incelemelerde tespit konusu olan arsanın hisseli ve büyük bir alana sahip olduğu ancak tapu kadastro fen elemanı tarafından büyük alan içinde bulunan ve borçluya ait olan parselin adres ve kimlik bilgilerinin mevcut olmaması nedeniyle heyetçe arsa mahalline gidilerek borçluya ait olan arsa tarafımızdan tespit edilmiş olup Tespit konusu olan arsa hisseli olduğundan hesaplamalarımız arsanın hisse bazından yapılacaktır Keşif günü mahallinde yapılan incelemelerde arsanın imar durumuna göre 1/1000 uygulamaimar planı paftasında paftasındaREKREASYON alanı içerisinde olduğu görülmüştür. Çevresinde karşısında yüksek yapıların ,villaların mevcut olduğu arsanın iyi bir konumda olduğu tespit edilmiştir.Ayrıca söz konusu arsa üzerine çapı uygulandığından arsanın çapına ve yerine uygun olduğu görülmüştür.Bulunduğu mevkii, imarı, yüzölçümü, hâlihazır durumu, civarındaki emsal emlak alım ve satım rayiçleri, ulaşımı, iş merkezlerine, mezkûr yerlere, ana artere, alışveriş merkezlerine yakınlığı, belediye hizmetlerinden yararlanma durumu, inşaatında kullanılan malzeme ve işçilik kalitesi, yıpranma payı, olduğu gibi kullanılması halinde getirebileceği geliri, değerine tesir eden tüm etkenler ile günün ekonomik koşulları da göz önüne alınarak mezkûr taşınmazın bu günkü kıymet takdiri yapılmıştır.
Adresi : İstanbul İli, Başakşehir Hoşdere Mahallesi, 625 Ada, 5 Parselde arsa nitelikli taşınmaz
Yüzölçümü : 3.375,58 m²
İmar Durumu : Belirtildiği gibi
Kıymeti : 5.063.370,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 15/10/2018 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 16/11/2018 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : TEVFİK BEY MAH. HALKALI CAD. NO:146 A BLOK CEZA ADLİYESİ GİRİŞ KAT G-71 NOLU İCRA DAİRELERİ İHALE ODASI SEFAKÖY-KÜÇÜKÇEKMECE/İSTANBUL
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/12 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR