KONYA 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Mahkeme kararıyla satılık arsa

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00849742
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : HOCACİHAN MAH. / MİMARSİNAN
: 562
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

MEMLEKET 08.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/84 Satış
Muhammen Bedeli
:
250000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.10.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
31.10.2018 10:00
Satış Yeri
:
Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat No:Z18 Müzayede Salonu KARATAY / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KONYA

3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2015/84 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Konya İli, Selçuklu İlçesi, Hocacihan mahallesi 19424 Ada, 15 Parselde kayıtlı 562,00m2 miktarlı arsa vasfında taşınmaz üzerinde herhangi bir yapı veya muhdesat bulunmamaktadır. Keşif tarihi itibariyle boşarsa durumundadır. Taşınmaz Mehmet Akif Mahallesi Karacansokağa cephelidir. Taşınmazın cepheli bulunduğu sokak ve çevresinde planlı yapılaşmalar başlamış ve devam etmektedir. Yapılaşmalar genel olarak 2 katlı mesken amaçlı yapılaşmalardır. Taşınmaz alışveriş ve iş merkezlerine, orta küçük ölçekli sanayi bölgelerine, aile sağlığı merkezine,kamusal alanlara, İbadethanelere,eğitim kurumlarına, resmi kurumlara, Pazar alanlarına, sosyal donatı alanlarına ve şehir merkezine yakındır. Üniversite kampus alanlarına, Üniversite hastanelerine, hava limanına, büyük organize sanayi bölgelerine ve şehri diğer illere bağlayan ana yollara uzak konumdadır.Taşınmazın yakın çevresinde 75 metre doğusunda yeni saadet cami, 220 metre güneyinde Özalkent polis merkezi ve Oğuzkaan İlkokulu, 290 metre güneyinde 72 nolu Aile sağlığı merkezi, 780 metre batısında Zeki Altndağ Anaokulu,1.33 km Konya Çimonto Güzel Sanatlar Lisesi, 580 metre güneyinde özalkent açık Pazar alanı, 750 metre Güneyinde Vali İhsan Dede Ortaokulu, 2.0 km güneyinde eski sanayi,1.70 km güney Doğusunda Kent Plaza alışveriş merkezi ,2.14 km güneyinde Otel Dedeman,300 metre kuzeyinde Mehmet Akif kömürcüler sitesi vardır. Bölgenin alt yapı hizmetleri tam olup her türlü belediye hizmetlerinden yararlanılmaktadır.
Taşınmazın bulunduğu bölge sosyal ve kültürel yönden normal gelişmiş sayılır. Ulaşım minibüs ve otobüs ile sağlanmaktadır. Taşınmaz Selçuklu Belediyesine 4.40 km, otogara 5.07 km, Çevreyolu caddesine 1.75 km, YHT garına 5.15 km ve vilayet merkezine 4.96 km mesafededir.

Adresi : M. Akif Mahallesi, KaracanSokak No: 14 Selçuklu/Konyaadresindeki 19424 ada 15 parselin 20 metre doğusundadır.

Yüzölçümü : 562,00 m2

Arsa Payı : Tam hisse

İmar Durumu : 1/1000 ölçekli imar planında 2 kat ayrık mesken sahasına isabet etmektedir. TAKS:0,30 ve KAKS:0,60 . Parsel imar uygulaması görmüş olup imar parselidir.

Kıymeti : 250.000,00 TL

KDV Oranı : %18

1. Satış Günü : 03/10/2018 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü : 31/10/2018 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat No:Z18 Müzayede Salonu
KARATAY / KONYA

-----------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/84 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR